Sierakowice. Znamy nazwiska radnych kadencji 2018-2023

poniedziałek, 22 października 2018 r., 13:53
fot. archiwum

Znani są już wszyscy radni, którzy zasiądą w Radzie Gminy Sierakowice 2018-2023. O 15 miejsc jednomandatowych okręgach wyborczych rywalizowało 41 radnych. Ci, którzy zdobyli zaufanie wyborców, funkcję radnego będą sprawować przez pięć lat.

Okręg nr 1

sołectwo: Bukowo, Karczewko, Paczewo, Pałubice tj. miejscowości: Bukowo, Karczewko, Kokwino, Migi, Paczewo, Pałubice, Poręby

Wiesław Formela - Paczewo (47 lat) - KWW "Wspólna Sprawa 2018" - 150 głosów (25,25%)
Remigiusz Rumiński - Sierakowice (31 lat) - KWW "Lepsza Zmiana" - 38 głosów (6,40%)
Piotr Chrzanowski - Sierakowice (30 lat) - KWW Dobra Zmiana - 198 głosów (33,33%)
Andrzej Krefta - Migi (63 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice - 208 głosów (35,02%) - wybrany radnym


Okręg nr 2

sołectwo: Łyśniewo Sierakowickie, Załakowo, tj. miejscowości: Łyśniewo Sierakowickie, Olszewko, Skrzeszewo, Załakowo Łyśniewo Sierakowickie ulice: Osiedle Brzozowe, Osiedle Klonowe, Osiedle Lipowe, Osiedle Sosnowe

Ryszard Toruńczak - Załakowo (51 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice - 177 głosów (47,23%) - wybrany radnym
Aleksandra Labuda - Łyśniewo Sierakowickie (39 lat) - KWW "Lepsza Zmiana" - 34 głosy (9,86%)
Jan Dawidowski - Łyśniewo Sierakowickie (44 lata) - KWW Dobra Zmiana - 83 głosy (42,91%)


Okręg nr 3

sołectwo: Borowy Las, Gowidlino, Kowale, Smolniki, Stara Huta, tj. miejscowości: Borowy Las, Dolina Jadwigi, Kamionka Gowidlińska, Kawle, Kawle-ulica Szlachetna, Kowale, Lemany, Smolniki, Stara Huta, Gowidlino ulice: Jana Pawła II, Jeziorna, Ks. S. Karczykowskiego, Kolorowa, Łąkowa, Modrzewiowa, Na Skarpie, Nad Stawem, Podgórna, Pogodna, Spokojna, Sosnowa, Świerkowa, Wspólna, Zaciszna, Zielona

Andrzej Wenta - Gowidlino (55 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice - 257 głosów (51,50%) - wybrany radnym
Katarzyna Korda - Gowidlino (38 lat) - KWW "Lepsza Zmiana" - 57 głosów (6,21%)
Mariusz Ziegert - Gowidlino (36 lat) - KWW Dobra Zmiana - 211 głosów (42,28%)


Okręg nr 4

sołectwo: Gowidlino tj. miejscowości: Gowidlino Gowidlino ulice: Kartuska, Kościelna, Polna, Marsz. Piłsudskiego, Prymasa Wyszyńskiego, Za Lasem

Janusz Wenta - Gowidlino (49 lat) - KWW "Wspólna Sprawa 2018" - 140 głosów (29,23%)
Paweł Staszek - Sierakowice (40 lat) - KWW Dobra Zmiana - 184 głosy (38,41%)- wybrany radnym
Marcin Latarski - Gowidlino (30 lat) - KWW "Lepsza Zmiana" - 155 głosów (32,36%)


Okręg nr 5

sołectwo: Tuchlino tj. miejscowości: Karłowo, Kujaty, Rębienica, Tuchlino, Tuchlino-ulica Nowa, Tuchlinek, Zarębisko

Rafał Migowski - Tuchlino (38 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice -198 głosów (36,53%)
Wojciech Koszałka - Tuchlino (50 lat) - KWW Dobra Zmiana - 344 głosy (63,47%) - wybrany radnym


Okręg nr 6

sołectwo: Puzdrowo, m. Piekiełko tj. miejscowości: Dąbrowa Puzdrowska, Moczydło, Piekiełko, Puzdrowo

Krzysztof Formela - Puzdrowo (41 lat) - KWW "Lepsza Zmiana" - 55 głosów (11,34%)
Wiesław Gafka - Puzdrowo (48 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice - 376 głosów (77,53%) - wybrany radnym
Ireneusz Bulczak - Gowidlino (29 lat) - KWW Dobra Zmiana - 54 głosy (11,13%)


Okręg nr 7

sołectwo: Długi Kierz, Leszczynki, Nowa Ameryka, Szklana, tj. miejscowości: Ameryka, Długi Kierz, Jagodowo, Kamienicka Huta, Leszczynki, Lisie Jamy, Nowa Ameryka, Przylesie, Srocze Góry, Szklana, Szklana-ulica Nowowiejska, Szramnica

Bogumiła Okroj - Lisie Jamy (56 lat) - KWW "Wspólna Sprawa 2018" - 384 głosy (77,26%)- wybrana radną
Damian Woźniak - Szklana (20 lat) - KWW "Lepsza Zmiana" - 113 głosów (22,74%)


Okręg nr 8

sołectwo: Bącka Huta, Mojusz, tj. miejscowości: Bącka Huta, Bór, Karwacja, Łączki, Mojusz, Mojuszewska Huta, Poljańska, Szopa

Dariusz Korda - Sierakowice (45 lat) - KWW "Lepsza Zmiana" - 117 głosów (25,27%)
Jan Stachnik - Mojusz (62 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice - 346 głosów (74,73%) - wybrany radnym


Okręg nr 9

sołectwo: Mrozy, Sierakowska Huta, m. Sierakowice tj. miejscowości: Janowo, Jelonko, Mrozy, Patoki, Sierakowice, Sierakowska Huta, Sosnowa Góra, Stara Maszyna, Welk, Wygoda Sierakowska

Jerzy Klasa - Jelonko (69 lat) - KWW "Wspólna Sprawa 2018" - 145 głosy (29,12%)
Edmund Król - Mrozy (59 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice - 125 głosów (25,10%)
Mariusz Labuda - Stara Maszyna (30 lat) - KWW Dobra Zmiana - 212 głosów (51,08%) - wybrany radnym


Okręg nr 10

sołectwo: Kamienica Królewska, tj. miejscowości: Ciechomie, Kamienica Królewska, Kamienicki Młyn, Kukówka, Nowalczysko Kamienica Królewska ulice: Dworcowa, Gryfa Kaszubskiego, Jana Pawła II, Kaszubska, Królewska, Klonowa, Kamienna, Partyzantów, Piaskowa, Polna, Sosnowa, Szkolna, Wrzosowa, Zamkowa

Maria Marcińska - Kamienica Królewska (50 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice - 164 głosy (39,52%)
Maciej Koszałka - Sierakowice (20 lat) - KWW "Lepsza Zmiana" - 39 głosów (9,40%)
Ryszard Piasecki - Kamienica Królewska (74 lata) - KWW Dobra Zmiana - 212 głosów (51,08%) - wybrany radnym


Okręg nr 11

Sierakowice ulice: Brzozowa, Ks. Czapiewskiego, Gryfa Pomorskiego, Gen. Hallera, Jana Pawła II, Kaszubska, Klonowa, M. Kopernika, Kościerska, Lipowa, Nowe Osiedle, Orła Białego, Marszałka Piłsudskiego, Piwna, Pogodna, Polna, Sambora, Wiejska, Zalesie, Zielone Wzgórze, Źródlana

Mirosław Kuczkowski - Sierakowice (57 lat) - KWW "Wspólna Sprawa 2018"- 336 głosów (58,84%) - wybrany radnym
Bernard Recław - Sierakowice (69 lat) - Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem - 78 głosów (13,66%)
Maciej Naczk - Sierakowice (23 lata) - KWW Dobra Zmiana - 157 głosów (27,50%)


Okręg nr 12

Sierakowice ulice: Dębowa, J. Kochanowskiego, J. Sobieskiego, Kartuska, Ks. J. Popiełuszki, Kubusia Puchatka, Ogrodowa, Podgórna, Przedszkolna, Rynek, Słoneczna, Sportowa, Wichrowe Wzgórze, Widokowa

Zofia Gliszczyńska - Sierakowice (27 lat) - KWW "Lepsza Zmiana" - 178 głosów (28,99%)
Rafał Makurat - Sierakowice (43 lata) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice - 436 głosów (71,01%) - wybrany radnym


Okręg nr 13

Sierakowice ulice: Abrahama, Chłopska, Dworcowa, E. Orzeszkowej, Fl. Ceynowy, Gen. Andersa, Gen. Maczka, Gen. Sikorskiego, H. Derdowskiego, J. Wybickiego, Ks. B. Łosińskiego, Legionów, Lęborska, Parkowa, Spokojna, Św. Floriana, Wojska Polskiego

Tomasz Grzenkowicz - Sierakowice (52 lata) - KWW "Lepsza Zmiana" - 106 głosów (15,52%)
Czesław Wenta - Sierakowice (65 lat) - KWW Dobra Zmiana - 198 głosów (28,99%)
Maria Wróblewska - Sierakowice (61 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice - 379 głosów (55,49%) - wybrana radną


Okręg nr 14

Sierakowice ulice: 11 Listopada, , A. Lammka, , B. Prusa, , Dr. Majkowskiego, Fredry, H. Sienkiewicza, Jana Matejki, Kard. S. Wyszyńskiego, Krótka, Ks. A. Peplińskiego, Kwiatowa, Leśna, M. C. Skłodowskiej, M. Reja, Mirachowska, Okrężna, S. Wyspiańskiego, Skarpowa, Sosnowa, Spacerowa, Stolema, Wita Stwosza, Zaciszna, Zielona, Nad Potokiem, Wrzosowa

Witold Sildatk - Sierakowice (48 lat) - KWW "Wspólna Sprawa 2018" - 296 głosów (49,92%)
Piotr Woźniak - Sierakowice (37 lat) - KWW Dobra Zmiana - 297 głosów (50,08%) - wybrany radnym


Okręg nr 15

Sierakowice ulice: A. Mickiewicza, Cicha, I. Krasickiego, J. Słowackiego, Jeziorna, Ks. B. Sychty, Ks. J. Nowickiego, Łąkowa, Słupska

Andrzej Klasa - Janowo (37 lat) - KWW Dobra Zmiana - 363 głosy (50,21%) - wybrany radnym
Grzegorz Koszałka - Sierakowice (38 lat) - KWW "Lepsza Zmiana" - 55 głosów (7,61%)
Andrzej Bojanowski - Sierakowice (47 lat) - KWW Porozumienie Samorządowe Sierakowice - 305 głosów (42,19%)


MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.