Miał ponad 2,3 promila alkoholu - chciał uczyć dzieci pływania

wtorek, 23 października 2018 r., 10:33
fot. internet/www.pixabay.com

W piątek na jednej z pływalni na terenie powiatu kartuskiego doszło do incydentu z udziałem nietrzeźwego nauczyciela. Pijany 45-latek miał prowadzić zajęcia z pływania, jednak ktoś zawczasu zauważył, że jest pod wpływem alkoholu i powiadomił policję. Okazało się, że pedagog miał ponad 2,3 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 8 rano.

- Policjanci zostali wezwani na jedną z pływalni na terenie powiatu kartuskiego, gdzie znajdował się 45-letni nauczyciel, mieszkaniec powiatu kartuskiego. Według zgłaszającego mężczyzna miał znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci przebadali mężczyznę. Wydmuchał on prawie 2,3 promila - informuje Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyzna będzie odpowiadał z artykułu 70. Kodeksu Wykroczeń, za co może mu grozić albo 30 dni aresztu albo grzywna w wysokości do 5 tys. zł.

Decyzją przełożonego, nietrzeźwy nauczyciel nie podejmował tego dnia pracy.

Do tematu wrócimy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.