Komentarze powyborcze kandydatów na burmistrza Kartuz

wtorek, 23 października 2018 r., 14:23

Mimo iż o urząd burmistrza Kartuz ubiegało się trzech kandydatów, wybory na najwyższe stanowisko w kartuskim samorządzie rozstrzygnęła już pierwsza tura głosowania. Mieszkańcy zdecydowali, że przez pięć najbliższych lat gminą kierować będzie Mieczysław Gołuński. Zwycięzcę niedzielnych wyborów, jak i jego kontrkandydatów poprosiliśmy o komentarz powyborczy.

Tomasz Belgrau:

Wynik wykazuje jednoznaczną tendencję do zmiany. Jak widać, obecny włodarz uzyskał zaledwie co czwarty głos, to ewidentnie pokazuje, że jest potrzeba zmiany. To, że został wybrany, to pozostawmy zasadom demokracji. Mamy jednak 11 nowych radnych w radzie, więc jest nadzieja na nowe, inne spojrzenie na kierunek rozwoju gminy. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy oddali na mnie głos w wyborach na burmistrza, jak również tym, którzy oddając na mnie głos, wybrali mnie na radnego tej kadencji. Mogę zapewnić, że nie zawiodę ich zaufania i zrobię wszystko, by wejść na ten tor, o którym mówiłem w kampanii wyborczej. Na pewno, jako radni, będziemy patrzeć na ręce burmistrzowi. Jego działania będą przez nas kontrolowane.

Mieczysław Gołuński:
Dziękuję wszystkim mieszkańcom miasta i gminy Kartuzy za oddane głosy, bo rzeczywiście wynik, który uzyskaliśmy jest najwyższy pod względem wszystkich komitetów. Uzyskaliśmy 30 proc. wszystkich głosów, a więc o 5 proc. więcej w stosunku do wszystkich komitetów, a w stosunku do PiS-u nawet o 10 proc. różnicy. To bardzo cieszy. Mam nadzieję, że ci, którzy udali się do urn, podjęli rozsądne decyzje. Dziękuję, że oddali głos na KWW Zrzeszeni dla Kaszub i moją skromną osobę. Na pewno jest to mobilizujące do dalszej pracy i mam nadzieję, że spełnię oczekiwania mieszkańców. Przed nami jeszcze wiele pracy, kontynuacja rozpoczętych działań, na które nasi mieszkańcy czekają. Mamy jeszcze wiele pomysłów na realizację nowych projektów. Mam nadzieję, że nowa rada będzie otwarta na współpracę i, że skupi się na tym, co jest ważne dla naszej gminy. Jestem przygotowany do pracy. Mam dobry zespół pracowników.

Mariusz Treder:
Dziękuję wszystkim, którzy w niedzielę udali się do lokali wyborczych i oddali głos na przedstawicieli wszystkich szczebli samorządów, a szczególnie tych z naszej gminy Kartuzy. W sposób szczególny dziękuję tym, którzy zagłosowali na KWW Checz - Dla Gminy i Mieszkańców, ponieważ dzięki tym głosom mamy najwięcej przedstawicieli w Radzie Miejskiej. W radzie chcemy wspólnie realizować głos mieszkańców gminy Kartuzy. Wreszcie dziękuję wszystkim, którzy zaufali mojej osobie jako kandydatowi na burmistrza Kartuz i radnego Rady Miejskiej w Kartuzach. To nie koniec moich działań. Niezależnie od wyniku zamierzam działać na rzecz naszej gminy, gdyż sprawa rozwoju naszej gminy jest priorytetem i stała się moją pasją. Dziękuję za wszystko, czego nauczyłem się w czasie kampanii, która była dla mnie czasem rozwoju i nowego doświadczenia z pozycji kandydata na burmistrza. Gratuluję moim kontrkandydatom - panu Tomkowi Belgrau i zwycięzcy Mieczysławowi Gołuńskiemu. Szacunek za taki wynik. Mam nadzieję, że także burmistrz Mieczysław Gołuński uszanuje zdanie 49 proc. wyborców, którzy na niego nie zagłosowali i choćby częściowo zrealizuje postulaty z programów wyborczych swoich kontrkandydatów. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za wszelkie ciepłe słowa i wszelkie wyrazy wsparcia dla dobra i rozwoju naszej gminy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.