Sulęczyno. Powyborcze komentarze kandydatów na wójta

wtorek, 23 października 2018 r., 15:17

Znamy już oficjalne wyniki głosowania na wójta gminy Sulęczyno. Wyborcy po raz kolejny mandatem zaufania obdarzyli Bernarda Gruczę, który swoich trzech kontrkandydatów pokonał w pierwszej turze. Zapytaliśmy, jak efekty głosowania w gminie Sulęczyno oceniają główni jego bohaterowie?

Krzysztof Kruszyński:

Chciałbym podziękować swoim wyborcom, tym osobom, które na mnie oddały swój głos. Oceniając wyniki wyborów można zauważyć, że prawie połowa wyborców chciała zmian. Obecnemu wójtowi udało się jednak zdobyć ponad 50 proc. poparcie. Patrząc na to, jaką różnicą pan wójt wygrał w pierwszej turze, to jest ona niewielka. Niemniej gratuluję panu wójtowi wygranej, natomiast współczuję gminie Sulęczyno, gdyż uważam, że jeśli pan wójt nie wyciągnie wniosków z tego, co stało się w trakcie kampanii i nie skorzysta z naszych podpowiedzi i naszych pomysłów na gminę, to sytuacja gminy może nie być za ciekawa. Chciałbym podziękować również kandydatom na radnych z KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe, którzy osiągnęli bardzo dobry wynik. Mają znaczącą większość w radzie, a tym samym kontrolę nad tym, co będzie się działo. To w dużej mierze od nich będzie zależało, w jakim kierunku pójdzie gmina Sulęczyno. Liczę na ich doświadczenie, mądrość w podejmowaniu decyzji oraz konsekwencję w działaniu. Chciałbym też pogratulować radnemu Łukaszowi Trederowi, bo taki wynik, jaki on osiągnął, to można sobie tylko wymarzyć.

Tadeusz Marszk:
Jestem zaskoczony tym, iż wybory na wójta gminy Sulęczyno rozegrały się w pierwszej turze. Gratuluję jednak swojemu kontrkandydatowi takiego wyniku i wygranej w wyborach. Startowałem po raz pierwszy i traktowałem to bardziej jako przygodę polityczną. Zaskoczył mnie jednak niski wynik kandydatów na radnych gminnych z KW Prawo i Sprawiedliwość nie tylko w gminie Sulęczyno, ale także w innych gminach powiatu kartuskiego. Chciałbym również podziękować wszystkim osobom, które oddały na mnie swój głos.

Wiesław Ulatowski:
Dziękuję wszystkim wyborcom, którzy oddali na mnie głos. Gratuluję kandydatom na radnych, których mieszkańcy obdarzyli zaufaniem i uzyskali mandat radnego. Chciałbym również pogratulować wyniku wójtowi Bernardowi Gruczy.

Bernard Grucza nie odbiera od nas telefonu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.