Żukowo. SP nr 2 w gronie nagrodzonych w konkursie Pamięć Nieustająca

wtorek, 23 października 2018 r., 20:47
fot. nadesłane

W niedzielę delegacja uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie wzięła udział w uroczystej gali wręczenia nagród w VI edycji ogólnopolskiego konkursu historyczno - literackiego Pamięć Nieustająca organizowanego przez Fundację Ostoja przy Wiśle. Żukowska podstawówka znalazła się w gronie pięciu nagrodzonych szkół.

Jak co roku pod okiem nauczycielki Anity Mądrej spora grupa uczniów przygotowała prace nawiązujące do wydarzeń Małej Ojczyzny w odniesieniu do ostatniego stulecia historii Polski.

Żukowska podstawówka znalazła się w gronie pięciu nagrodzonych szkół. W kategorii literackiej nagrodę otrzymała Martyna Kwiatkowska. Za pracę multimedialną nagrodzony został Szymon Ellwart. Wyróżnienia za prace artystyczne otrzymali: Sylwia Dargacz, Alicja Wenta, Julia Gawin, Martyna Płotka, Roksana Wenta, Dawid Skierka, Sandra Pyszka, Aleksandra Wilgocka, Wiktoria Kołodzińska, Michalina Zielińska, Roksana Chorążewicz, Sara Chorążewicz. W kategorii albumów nagrodzeni zostali: Julian Łapa, Aneta Bundt, Jakub Skrzypkowski.

W stolicy na przedstawicieli szkoły czekało wiele atrakcji - zwiedzanie Starego Miasta, składanie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza, spotkanie w Garnizonie Warszawskim.

Wręczanie nagród rozpoczęło się od odśpiewania pieśni Czerwone maki na Monte Cassino. Głos zabrała prezes fundacji pani Joanna Pogórska, która opowiedziała o zaangażowaniu uczniów w realizację prac konkursowych oraz złożyła nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W części artystycznej wystąpił Andrzej Kołakowski. Całość prowadziła Anna Popek.

Dodatkowym przeżyciem dla uczestników były wywiady, których dla mediów udzielili Martyna Płotka, Aleksandra Wilgocka, Wiktoria Kołodzińska i Julian Łapa.

Wyprawa do stolicy była możliwa dzięki decyzji burmistrza gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego, który trud uczniów i nauczycielki nagrodził sfinansowaniem wyjazdu. Serdecznie dziękujemy.

nadesłane/SP nr 2 w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.