Chwaszczyno. Przygotowania do ŚDM w Panamie nabierają tempa

niedziela, 28 października 2018 r., 08:37
fot. nadesłane

Światowe Dni Młodzieży w Panamie… ostatnia prosta… 13 października br. rozpoczęło się wielkie odliczanie. Pozostało już tylko 100 dni do rozpoczęcia Wydarzeń Centralnych Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

13 października br. na liczniku umieszczonym na stronie internetowej www.kierunekpanama.pl wyświetliła się długo oczekiwana przez wszystkich liczba 100. Gdy dokładnie na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży (ŚDM) gromadziliśmy się w naszej chwaszczyńskiej świątyni, byliśmy świadomi, że czas płynie nieubłaganie, i że odliczający zegar to nie tylko zabawa, ale także wezwanie dla wszystkich uczestników, abyśmy dobrze potrafili przygotować się do tego wydarzenia oraz abyśmy potrafili skorzystać z czasu łaski, który każdemu z nas jest ofiarowany. 

Na 100 dni przed otwarciem Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 nasze przygotowania nie zwalniają, lecz - wręcz przeciwnie - nabierają coraz to szybszego tempa. Jak zawsze, każdego 22. dnia miesiąca spotykamy się w chwaszczyńskim kościele, aby najpierw modlitwą wspierać dzieło ŚDM.

- Podczas Mszy świętej - dzieli się swoimi przeżyciami Mateusz, jeden z uczestników - zawierzamy nasze przygotowania do wyjazdu. Ponadto modlimy się za wspomagających nas modlitewnie oraz finansowo dobroczyńców, jak i za wszystkich uczestników ŚDM Panama 2019. Wspólna modlitwa w tym dniu kształtuje nas duchowo, w wymiarze osobistym jak i wspólnotowym, jako grupę wierzących młodych ludzi.

Po wspólnej modlitwie następuje część organizacyjna, podczas której omawiamy wiele spraw bezpośrednio dotyczących wyjazdu do Panamy, jak również tych dotyczących różnych akcji i przedsięwzięć prowadzonych na miejscu w Polsce.
Znaczącym momentem naszych przygotowań był wspólny wyjazd rekolekcyjno-integracyjny do nadmorskich Dębek w ubiegłe wakacje. Natalia, jedna z uczestniczek tak wspomina ten czas: - Podczas naszych przygotowań do ŚDM mieliśmy okazję wspólnie pobyć razem przez dłuższy czas, podczas wyjazdu rekolekcyjno-integracyjnego w sierpniu. Wspólny wyjazd do Dębek dał nam bardzo wiele. Pozwolił jeszcze lepiej poznać się nawzajem i tym samym zintegrować naszą grupę.

Przed nami jeszcze niespełna 100 dni intensywnych przygotowań duchowych i organizacyjnych do wyjazdu. W tym niedługim czasie młodzież będzie przygotowywać 30-minutowe przedstawienie w trzech językach: polskim, angielskim i hiszpańskim, które będzie promocją naszej polskiej i kaszubskiej ziemi w dalekiej Panamie. Ponadto młodzież podejmie jeszcze kilka akcji, które mają na celu wesprzeć finansowo ich wyjazd. Przed nami przygotowanie licytacji, która odbędzie się podczas jednej z zabaw andrzejkowych na terenie naszej Parafii, wyjazd na Ogólnopolskie Rozesłanie młodzieży na Jasnej Górze w pierwszych dniach grudnia, czy spakowanie sianka, które trafi na stoły wigilijne naszych wiernych.

Grupa ŚDM z Chwaszczyna liczy 30 osób, ale tak naprawdę to każdy z nas, także Ty, możesz zostać jej uczestnikiem. Nie masz jeszcze pomysłu, jak to zrobić? Wystarczy przysłowiowa "Zdrowaśka", jako duchowe wsparcie tych działań albo materialna pomoc, która umożliwi młodzieży wyjazd do Panamy.

Więcej informacji nt. ŚDM Panama 2019: www.chwaszczyno.diecezja.gda.pl lub w parafii w Chwaszczynie: tel. 58 552-80-83, e-mail: chwaszczyno@diecezja.gda.pl, a wpłat dokonywać można na rachunek bankowy Parafii nr 06 8345 1029 0203 2186 2000 0003 z dopiskiem: Na ŚDM 2019 w Panamie.

Portal Kartuzy.info objął honorowy patronat nad organizacją i uczestnictwem grupy młodzieży z parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.


nadesłane/ks. Łukasz Szymanowski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.