Miał promil alkoholu w organizmie - uderzył volkswagenem w drzewo

poniedziałek, 29 października 2018 r., 11:30
fot. internet/OSP Dzierżążno

27-letni mężczyzna trafił do szpitala po tym, jak samochód, którym kierował uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło przed godz. 3 w nocy z soboty na niedzielę.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierując pojazdem marki Volkswagen nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w drzewo - informuje Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Okazało się, że 27-latek był nietrzeźwy. Miał w organizmie około promila alkoholu. Przetransportowano go do szpitala. Warto pamiętać, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości może zostać ukarane nawet pozbawieniem wolności do lat dwóch, minimum trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.