Jak szukać pracy przez Internet?

poniedziałek, 29 października 2018 r., 12:08
fot. nadesłane

Jak podaje raport z ubiegłego roku na temat rynku pracy, okazuje się, że w marcu 2017 roku liczba ogłoszeń o pracę w Internecie przekroczyła liczbę 200 tysięcy. Zbyt mała liczba kandydatów sprawia, że firmy prześcigają się w publikowaniu jak najbardziej wyszukanych i przyciągających ofert pracy.

Internet daje zatem największe możliwości w kwestiach szukania pracy. Warto jednak mieć określone oczekiwania oraz przemyślaną strategię działania. Należy skupić się również na budowaniu odpowiedniego wizerunku oraz zachować ostrożność w przypadku podawania informacji na swój temat.

Szukanie pracy

Aby poszukiwania były efektywne, warto skoncentrować się na kilku kwestiach. Przede wszystkim, gdzie warto szukać pracy? W Internecie istnieje masa popularnych serwisów ogłoszeniowych, które umożliwiają dodawanie ogłoszeń o pracę. Korzystając z portalu ogłoszeniowego Nuzle.pl, można skoncentrować się jedynie na ofertach, które odpowiadają kwalifikacjom oraz oczekiwaniom potencjalnego pracownika. Na stronie znajdują się przeróżne opcje wyszukiwania, dzięki którym można wybrać jedynie te ogłoszenia o pracę, które są najlepiej dostosowanie do potrzeb określonej osoby np. właściwy zawód. Wystarczy jedynie ustawić odpowiednią kategorię oraz filtry wyszukiwania. Tak więc poszukujący pracy mieszkaniec Kartuz, bardzo prosto wyszuka oferty pracy np. dla Pomocnika w Kartuzach czy kierowcy w Kartuzach, zaznaczając właściwą do miejsca zamieszkania lokalizację.

Reakcja na ciekawe oferty

Warto uświadomić sobie, że w szukaniu pracy bardzo ważna jest systematyczność działań. Należy regularnie przeglądać ogłoszenia oraz sprawnie udzielać odpowiedzi. Często dzieje się również tak, że pracodawca bierze pod uwagę jakość kontaktu oraz szybkość związaną z odpisywaniem na wiadomości.
Warto więc skorzystać z newslettera, który pomoże nam w selekcji ofert, co przedłoży się na szybkość aplikacji - czasem przecież liczy się kolejność zgłoszeń! Dostosujmy również kryteria wyszukiwania nie ograniczając się jedynie do naszej lokalizacji. Pamiętajmy, że dużo lepiej płatna praca oraz większa ilość ogłoszeń będzie oferowana w większych miejscowościach. Mieszkaniec Kartuz poszukujący pracy np. jako operator, może z powodzeniem zapisać powiadomienia na oferty operatora w Gdańsku.

Serwis ogłoszeniowy Nuzle.pl sprawi, że nie umknie ci żadna ciekawa oferta!

Zachęcające i profesjonalne CV

To właśnie na podstawie CV pracodawca decyduje się zaprosić potencjalnego pracownika na rozmowę kwalifikacyjną, dlatego też tworząc dokument, warto jest kierować się zasadą less is more, czyli stosować minimum słów, ale maksymalnie treściwych. CV dodatkowo powinno być zachowane w określonej formie i posiadać odpowiedni układ, czyli być przejrzyste oraz estetyczne.

Wizerunek internetowy

Często zdarza się tak, że przed podjęciem decyzji o podjęciu współpracy, pracodawca zdobywa informację o potencjalnych pracownikach za pośrednictwem Internetu. Postaraj się zatem rozsądnie publikować treści na portalach społecznościowych w czasie szukania pracy, ponieważ pracodawca z pewnością będzie zwracał uwagę na to, czy czytasz strony branżowe i interesujesz się tematyką związaną ze stanowiskiem na jakie aplikujesz.

Wizerunek osobisty

Na samym końcu zadbaj o odpowiedni wygląd na zamieszczonej w CV fotografii. Pracodawca chcący zatrudnić do swojego przedsiębiorstwa np. Doradcę w Gdańsku, dbając o wizerunek firmy, będzie zwracał ogromną uwagę na aparycję aplikanta na to stanowisko.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.