Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych - wzmożone kontrole policji i zmiany w organizacji ruchu w Kartuzach i Żukowie

poniedziałek, 29 października 2018 r., 13:39
fot. archiwum

W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. 1 i 2 listopada setki osób będzie odwiedzać groby najbliższych. To okres wzmożonego ruchu w rejonach na ulicach w całej Polsce. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo podróżujących, jak co roku będą prowadzić akcję "Znicz". W związku z tym spodziewać się należy m.in. wzmożonych kontroli, funkcjonariusze będą też kierować ruchem. Ponadto, by upłynnić przejazdy w rejonie cmentarzy w Kartuzach i w Żukowie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.

Policyjna akcja "Znicz 2018" rozpocznie się w środę 31 października potrwa do niedzieli, 4 listopada. W jej trakcie mundurowi będą prowadzić wzmożone działania na terenie powiatu kartuskiego. Ich celem będzie m.in. utrzymanie płynności ruchu i przejezdności tras komunikacyjnych w rejonie cmentarzy, kontrole prędkości w miejscach zagrożonych czy niedopuszczenie do popełnienia przestępstw lub wykroczeń w rejonie prowadzonych działań i w związku z nimi.

Policjanci będą udzielać informacji na temat organizacji ruchu i miejsc parkingowych w rejonie cmentarzy, kierować kierujących pojazdami na najbliższe parkingi samochodowe, ułatwiać przejazd pojazdom uprzywilejowanym (w razie potrzeby), eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, a także reagować na nieprawidłowe zachowanie się pieszych oraz przypadki nieprawidłowego parkowania.

Ponadto z ruchu będą eliminowane pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 12 ton z wyłączeniem autobusów (w tym okresie, 31 października w godz. 18 - 22 i 1 listopada w godz. 8.00 - 22.00 obowiązuje te pojazdy ograniczenie ruchu).

- Prosimy także wszystkich użytkowników dróg o zwrócenie uwagi w dniu 1 listopada na organizację ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy i dróg dojazdowych - podkreślają mundurowi.

Policjanci apelują, by stosować się do znaków i poleceń policjantów kierujących ruchem, a także zwracać uwagę na oznakowanie dróg i ulic w związku ze zmianami w organizacji ruchu, bo jazda "na pamięć" może być przyczyną wypadku.

Pamiętajmy też, by rejonie cmentarzy ograniczyć prędkość i zachować szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i innych miejsc o dużym nasileniu ruchu pieszego.

Ważne, aby parkować tylko w miejscach do tego wyznaczonych w sposób umożliwiający swobodny ruch pieszych i innych pojazdów, a jeżeli tylko to możliwe udać się na cmentarze pieszo lub autobusami komunikacji miejskiej, pozwoli to zaoszczędzić sobie i innym stresów i problemów z parkowaniem.

Należy również pamiętać o tym, że w tym okresie grasuje sporo złodziei i kieszonkowców, warto więc zachować czujność i ostrożność.

Zmiany organizacji ruchu

Kartuzy

W Kartuzach zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą 1 listopada w godz. 6-22. Ulica Mickiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Wzgórze Wolności do skrzyżowania z ul. Słowackiego będzie drogą jednokierunkową z wjazdem od strony "Wzgórza" (drogi wojewódzkiej nr 211).

Ulica Słowackiego na odcinku do skrzyżowania z ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Chmieleńską będzie jednokierunkową z wjazdem od strony ul. Mickiewicza.

Ulica Chmieleńska na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Wzgórze Wolności będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem od strony ul. Słowackiego.

Wjazd na parking przy Kolegiacie będzie możliwy jedynie od strony ul. Klasztornej, wjazd od ul. Wzgórze Wolności będzie ograniczony dla wszystkich pojazdów.

Żukowo

W Żukowie zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od 31 października od godz. 12 do 1 listopada do godz. 22. W tym okresie zamknięta dla ruchu zostanie droga gminna przylegająca do cmentarza łącząca ul. Kościerską z ul. 3 Maja.

Ulcia 3 Maja będzie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Pod Otomino do wjazdu na teren parkingu położonego na terenie GS Żukowo. Wjazd na wyłączony z ruchu odcinek mają wyłącznie mieszkańcy ul. 3-go Maja.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.