Cztery złota i worek medali dla zapaśników Cartusii w Elblągu

poniedziałek, 29 października 2018 r., 15:00
fot. nadesłane

Dwanaście medali, w tym cztery złote przywieźli zapaśnicy GKS Cartusii Kartuzy z memoriału Tadeusza Jaworskiego i Wiesława Tańczyna, który 21 października odbył się w Elblągu. Drużynowo zespół Cartusii zdobył też puchar.

21 października w Elblągu odbył się XXXII Memoriał T. Jaworskiego i W. Tańczyna w zapasach w stylu klasycznym. Patroni zawodów to zasłużeni zawoodnicy. Tadeusz Jaworski był założycielem elbląskiej sekcji zapaśniczej, jej wieloletnim trenerem i twórcą jej sukcesów, a Wiesław Tańczyn był wielokrotnym mistrz Polski. W turnieju wzięły udział kluby z województw podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Kartuskich zapaśników przygotowali trenerzy Marcin Dobka i Łukasz Konkel.

Złoto w zawodach zdobyli Paweł Janzen, Szymon Treder, Noe Wolski i Wiktor Zelewski. Ze srebrnymi medalami wrócili Oliver Dobka, Kamil Leik, Eryk Stromski i Paweł Leik. Brązowe medale zawisły na szyjach Karola Niklasa, Michała Słupeckiego, Jakuba Chlechowicza i Tomasza Labudy. Drużyna GKS Cartusia zdobyła też okazały puchar.

- Nasi zawodnicy dyktują dobry poziom i na zawodach rangi międzywojewódzkiej na ogół plasują się na pierwszym miejscu. Jak zawsze serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy współdziałają z naszą sekcją, dzięki ich zaangażowaniu możemy zrealizować zamierzenia treningowe i startowe - informuje klub.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.