Goręczyno. Spłonął garaż z warsztatem

wtorek, 30 października 2018 r., 12:24
fot. AL

Trzy zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem, do którego doszło we wtorkowe przedpołudnie w Goręczynie przy ul. Łąkowej. Ogień strawił tam garaż z warsztatem. Jako przyczynę powstania pożaru wstępnie podaje się zwarcie instalacji elektrycznej.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał około godziny 11.

- W momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów ogniem objęty był cały obiekt - garaż z pomieszczeniem warsztatowym oraz poddasze wraz z zamontowanymi na dachu solarami. Obiekt uległ całkowitemu spaleniu łącznie z wyposażeniem, między innymi: kołami samochodowymi, urządzeniami spawalniczymi, odśnieżarką, elektronarzędziami, skuterem, czy solarami - podaje st. kpt. Marek Szwaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach.

Jak dodaje, straty wstępnie oszacowano na około 100.000 zł. Przyczyną powstania pożaru najprawdopodobniej było zwarcie instalacji elektrycznej w części garażowej obiektu. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany.

W działaniach gaśniczych wzięli udział strażacy z OSP Somonino, OSP Ostrzyce oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.