Gevorg Sahakyan z brązowym medalem Mistrzostw Świata

wtorek, 30 października 2018 r., 13:46
fot. nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy

Zawodnik Cartusii Gevorg Sahakyan w sobotę, 27 października odniósł wspaniały sukces na Mistrzostwach Świata Seniorów w zapasach w Budapeszcie. W pięknym stylu wywalczył brązowy medal.

Gevorg Sahakyan, zawodnik sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy wywalczył sobie występ w reprezentacji piękną serią udanych startów. W pasmo jego sukcesów wpisały się m.in. piąte miejsce w Mistrzostwach Europy w Rosji w kategorii 72 kg, tytuł Mistrza Polski w kat. 67 kg, złoto w Grand Prix Niemiec w Dortmundzie i zwycięstwo w Memoriale Pytlasińskiego w Warszawie.

- Taka seria startów nie pozostawia wątpliwości, kto miałby reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Seniorów w Budapeszcie. Gevorg nie zawiódł, zawody w jego wykonaniu to nietuzinkowe widowisko - informuje klub.

W pierwszej walce kartuzianin pokonał reprezentanta Niemiec - Erika Weissa. W drugiej rundzie jego przeciwnikiem był Manuel Alejandro Lopez Salcero z Meksyku.

- O ile w pierwszej walce turnieju Gevorg zużył sporo sił, tak w drugiej wyraźnie górował nad swoim przeciwnikiem odnosząc efektowne zwycięstwo - relacjonuje Cartusia.

W ćwierćfinale Sahakyan zmierzył się z Tsuchiką Shimoyamadą. reprezentantem Japonii, trzecim w tegorocznym rankingu zawodnikiem na świecie. Po krótkiej walce przy stanie 7-0 położył swojego rywala na łopatki.

W półfinale rywalem reprezentanta Polski był mistrz olimpijski z Rio de Janeiro - Davor Stefanek z Serbii. W tej walce padło kilka, niefortunnych decyzji sędziowskich, które dały prowadzenie przeciwnikowi, przez co kartuzianin musiał pójść na otwartą walkę. Ostatecznie walkę zwyciężył Serb, a Sahakyan rozpoczął walkę o brąz.

- Gevorg świetnie wytrzymał presję i przy stanie 7-0 Daniel Janecic, reprezentant Chorwacji, pożegnał się ze swoją szansą na medal, który zawisł na szyi Gevorga. Oczywiście w walce o brąz nie zabrakło koronnego chwytu naszego zawodnika, mianowicie odwrotnego pasa. Patrząc na zwycięstwa w ostatnim roku i styl w jakim wygrywa nasz zawodnik, nie tylko odnosi się wrażenie, że mamy do czynienia z zapaśniczą gwiazdą, ale też należy przypuszczać, że jest to zawodnik, który jest w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem na świecie w swojej kategorii - podkreśla klub.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.