Smołdzino. "Zagrajmy razem" - spotkanie z planszówkami

wtorek, 30 października 2018 r., 21:27
fot. Longina Templin

To kolejny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Jezioranki". Tym razem członkinie wzięły udział w projekcie "Senior ma głos" który realizowany jest pod pieczą Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego w Wieżycy. W ramach tego przedsięwzięcia każde stowarzyszenie realizowało swój własny miniprojekt. Smołdziński otrzymał nazwę "Zagrajmy razem".

Dwie przedstawicielki (seniorki) Jezioranek z zapałem wzięły się do pracy i stworzyły projekt z myślą o amatorach gier planszowych i to w każdym wieku.

- Zakupiliśmy pięć gier - Dixit i Pociągi. Premierę zaplanowaliśmy na sobotni wieczór w naszej remizie OSP. Będzie to cały cykl spotkań, w których mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Smołdzina. Na pierwsze spotkanie z planszówkami przyszło 18 osób. Świetnie bawiły się osoby dorosłe, młodzież oraz zaprzyjaźnieni z Jeziorankami goście. Na pewno w następnej edycji weźmie udział więcej amatorów gier planszowych - stwierdziła Mariola Stasik, przewodnicząca Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych "Jezioranki" w Smołdzinie.

Wśród zaproszonych gości była Alicja Milisiewicz - Szulc. Do smołdzińskiego "Monte Carlo" przyjechała z Kosowa.

- Mimo siwych włosów mamy jeszcze ochotę na to, żeby zrobić coś fajnego i pożyć pełnią życia i radości. Cieszymy się, że jesteśmy w doborowym towarzystwie wśród przyjaciół z fantazją i dobrymi pomysłami. Chcemy jak najczęściej tu zaglądać - zaznaczyła.

Teresa Skrzypkowska, członkini Jezioranek, na pytanie dlaczego "przygnała" w sobotni wieczór do remizy, stwierdziła, że nie ważne gdzie, ale ważne z kim. Wiedziała, że będą wspaniali ludzie, więc przyszła.

- Dixit to gra, która rozwija wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia i taktyki, gdyż w tej grze istotne jest, żeby hasło nie było zbyt trudne, ani zbyt łatwe. Ponadto podczas naszych spotkań w remizie jest fajna atmosfera, spotkać można świetnych ludzi, a także można wymienić się przepisami kulinarnymi - opowiada.

Na premierowe spotkanie z planszówkami panie upichciły sałatkę grecką, ziemniaczano - pieczarkową, zupę meksykańską, kartoflankę, pierożki ze szpinakiem i sosem paprykowym i wiele inny smakowitych specjałów.

Wszystkie nasze rozmówczyni zgodnie stwierdziły, że nic nie zastąpi spotkania na żywo. To dodatkowy i bezcenny atut tego typu przedsięwzięć.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.