"Bądź widocznym patriotą" - policjanci będą rozdawać biało-czerwone odblaski

środa, 31 października 2018 r., 11:21
fot. internet/KWP Gdańsk

Podczas tegorocznej akcji "Znicz" policjanci na Pomorzu rozdawać będą odblaski w biało-czerwonych barwach. Wszystko w ramach akcji "Bądź widocznym patriotą", którą Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku realizuje we współpracy z gdańskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.

Biało-czerwone, odblaskowe opaski z napisem "Bądź widocznym patriotą" rozdawane będą na Pomorzu, również w powiecie kartuskim w ramach akcji "Znicz" organizowanej w okresie Wszystkich Świętych.

- Podkreślamy w ten sposób, że patriotyzm ma wiele oblicz. Jednym z nich jest codzienne dbanie o bezpieczeństwo własne, swoich najbliższych oraz innych uczestników ruchu drogowego. Założenie odblaskowej opaski "kosztuje" pieszego zaledwie kilka sekund, a może uratować życie. Liczymy też na to, że każdy kierowca, który otrzyma od nas biało-czerwoną opaskę, kiedy na nią spojrzy, chętniej niż zwykle zdejmie nogę z gazu - informuje Krzysztof Drażba, naczelnik Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.

- Poprzez akcję chcemy również przypomnieć kierowcom oraz ich rodzinom o 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości; zachęcić do udziału w organizowanych przez IPN - prelekcjach, wystawach, spotkaniach dyskusyjnych, konkursach. Na bieżąco informujemy o nich na naszej stronie internetowej www.gdansk.ipn.gov.pl oraz portalu mojaniepodlegla.pl - dodał.


Jak podkreślają policjanci, każdy z nas może wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Nawet mały odblask po zmierzchu nabiera ogromnego znaczenia. Dzięki niemu pieszy staje się widoczny. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok, a warunki atmosferyczne często dodatkowo pogarszają widoczność na drodze.

- Zgodnie z prawem, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Zachęcamy do noszenia odblasków także na terenach zurbanizowanych. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo - informuje gdańska komenda.

Oprac. MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.