I Bal Wszystkich Świętych w Sierakowicach

środa, 31 października 2018 r., 19:22
fot. AL

Przemarsz ulicami miejscowości, nabożeństwo różańcowe, a później wspaniała wspólna zabawa w rytm nie tylko religijnych piosenek - tak w wielkim skrócie można podsumować Bal Wszystkich Świętych w Sierakowicach. Zorganizowany tu po raz pierwszy "HollyWins" spotkał się ze sporym odzewem i to zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Maryja tańcząca z Archaniołem, święty Józef zajadający się ciastkami, święta Matka Teresa z Kalkuty biegająca ze św. Franciszkiem - jednym słowem w środowy wieczór sala Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach zmieniła się w "Niebo pełne świętych i aniołów". A to za sprawą zorganizowanego tam po raz pierwszy Balu Wszystkich Świętych.

- Pomysł organizacji Balu Wszystkich Świętych chodził nam po głowie już od jakiegoś czasu. W końcu udało się go zorganizować, aby móc cieszyć się z tego, że mamy taką piękną uroczystość jak Wszystkich Świętych. Ten dzień to nie tylko pójście na mszę świętą i procesję, ale też zabawa ze świętymi. Jest to HollyWins, czyli święci zwyciężają - mówi ks. Maciej Dzwonkowski, wikariusz parafii św. Marcina w Sierakowicach.

HollyWins w Sierakowicach zdecydowanie wygrał z Halloween. I Bal Wszystkich Świętych w można uznać za niezwykle udany, wzięło w nim udział około 700 osób,

- Jak widać bal cieszy się sporym zainteresowaniem. Nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego odzewu. Na pewno ta inicjatywa będzie kontynuowana w Sierakowicach. Pierwszy bal za nami, ale już planujemy kolejny. Zawsze będzie to 31 października, więc już dziś możemy zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy za rok - dodaje ks. Andrzej Patrzykąt, wikariusz parafii św. Marcina w Sierakowicach.

Dodajmy, że sierakowicki HollyWins zainaugurował pochód ulicami Sierakowic. Mali i duzi święci przemaszerowali z kościoła pw. św. Jana do świątyni pw. św. Marcina, gdzie wzięli udział w ostatnim październikowym nabożeństwie różańcowym. Potem był już czas na dobrą, wspaniałą zabawę.

- Super inicjatywa. Dotąd tylko słyszeliśmy, że takie bale odbywają się w innych miastach. Teraz mamy okazję też świętować Dzień Wszystkich Świętych. Zabawa jest wspaniała, o czym świadczą uśmiechy na twarzach dzieci i nie tylko - podkreśla pani Monika, jedna z uczestniczek Balu Wszystkich Świętych.

Organizatorami Balu Wszystkich Świętych były parafie św. Marcina i św. Jana w Sierakowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.