Zabawa ze świętymi na balu w Kartuzach

środa, 31 października 2018 r., 23:38
fot. MD-Z

Już po raz szósty salę Kartuskiego Centrum Kultury wypełniły anioły, postaci biblijne i zasłużone dla Kościoła. Tradycyjnie już w wigilię dnia Wszystkich Świętych odbył się tam Bal Wszystkich Świętych. Do wspólnej zabawy zaprosili Katolicka Szkoła Podstawowa oraz parafia św. Kazimierza.

Kolejny raz w Kartuzach przygotowano wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez KCK i stał się alternatywą dla Halloween. Bal Wszystkich Świętych to zabawa, na którą Katolicka Szkoła Podstawowa oraz parafia św. Kazimierza we współpracy z Kartuskim Centrum Kultury zapraszają wszystkich, którzy chcą spędzić wigilię dnia Wszystkich Świętych, wspominając ich.

Na balu, jak co roku licznie stawiły się dzieci poprzebierane za przeróżne postaci świętych - od aniołów, poprzez św. Józefa i Maryję po apostołów i św. Mikołaja. Zabawę prowadzili ksiądz Grzegorz Kudelski, dyrektor szkoły katolickiej oraz ksiądz Waldemar Prondzinski, wikariusz parafii św. Kazimierza. Podczas dwugodzinnej zabawy dzieci śpiewały i tańczyły. Do zabawy zaproszono też towarzyszących im rodziców. Zabawę wzbogaciło przedstawienie, w którym dzieciom zaprezentowano postać św. Stanisława.

- Wolontariusze spisali się doskonale. Dzieci bawiły się świetnie. Frekwencja dopisała. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i chociaż w najmniejszym stopniu przyczynili się do zorganizowania wydarzenia: pani Danucie Skalskiej i aktorom, którzy przedstawili dzieciom postać św. Stanisława, rodzicom, który przygotowali wypieki, obsłudze Kartuskiego Centrum Kultury i Parafii św. Kazimierza w Kartuzach - podsumowali organizatorzy wydarzenia z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.