Kartuskie ekonomistki z ZSZiO finalistkami Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

piątek, 2 listopada 2018 r., 12:11
fot. nadesłane

Uczennice ze szkoły "na Wzgórzu" uczestniczyły w ósmej edycji Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, organizowanej przez Pracownię Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku oraz Politechnikę Białostocką.

W olimpiadzie zmagali się uczniowie z 80 szkół z całej Polski. Uczniowie z kartuskiego ZSZiO zostali zaproszeni do olimpiady po raz pierwszy. 18 września, 60 osób z klas III TE i IV TE wzięło udział w pierwszym etapie konkursu. Test on- line składający się z 50 pytań zamkniętych był trudny, jednak do drugiego etapu zakwalifikowało się 43 uczniów z obu klas.

Drugi etap przeprowadzono 2 października. Na tym szczeblu sześć uczennic z klasy III TE rozwiązało test on-line tak dobrze, że zakwalifikowało się do finału. Finał odbył się 19 października na Politechnice Białostockiej, w którym pod opieką Joanny Wenty uczestniczyły następujące uczennice z klasy III Technikum Ekonomicznego: Paulina Gruchała, Wiktoria Konkel, Joanna Mielewczyk , Kinga Szwichtenberg, Anna Wenta, Magdalena Zielińska.

- Uczennice podczas przygotowania do finału, z zaangażowaniem Małgorzaty Klasa, poszerzyły swoją wiedzę z Kodeksu Pracy, Kodeksu Cywilnego, studiowały wiedzę z ustawy o Promocji Zatrudnienia i Instytucjach Rynku Pracy, wiedzą jak działa system EURES, z jakich części składa się EUROPAS i czemu służy, jakie znaczenie na rynku pracy ma EUROSTAT, co to jest Fundusz Kapitał Ludzki w UE i jak można z niego korzystać, czy wreszcie jak działa Fundusz Pracy i FGŚP w Polsce. Te i wiele innych zagadnień to wiedza, którą należało przestudiować, gdyż podstawa programowa kształcenia w zawodzie technik ekonomista tego nie obejmuje. Uczennicom, które zdobyły tytuł finalistek gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - podkreśla szkoła.

Nadesłane/ZSZiO

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.