Bilans listopadowego weekendu na drogach powiatu kartuskiego

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 13:05

Jeden wypadek, trzynaście kolizji, potrącenie pieszego oraz kierowca pod wpływem alkoholu - to bilans tegorocznej akcji "Znicz" na drogach powiatu kartuskiego. Celem akcji było zadbanie o bezpieczeństwo i kierowców w okresie wzmożonego ruchu na drogach i w okolicach cmentarzy.

Akcja "Znicz" trwała na drogach powiatu kartuskiego od środy do niedzieli. W trakcie długiego weekendu doszło do wypadku, potrącenia pieszego i trzynastu kolizji. Policjanci zatrzymali również jednego kierującego w stanie po użyciu alkoholu.

W sobotę, około godz. 14 doszło do wypadku w Dubowie k. Stężycy.

- Kierujący Saabem 32-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego rozpoczął manewr wyprzedzania pojazdu marki Skoda, którym kierowała 55-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego. Kobieta zamierzała skręcić w lewo na posesję. Podczas tego manewru zderzyła się czołowo z pojazdem marki volkswagen, którego kierującą była 35-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego. Siłą odrzutu pojazdy uderzyły w stojącą skodę - informuje Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Wskutek zderzenia do szpitala przetransportowano kierujący i pasażerka Saaba oraz kierująca volkswagenem.

Z kolei, 1 listopada doszło do potrącenia pieszego na parkingu przy cmentarzu w Klukowej Hucie.

- Kierujący pojazdem marki audi, wykonując manewr cofania potrącił pieszego, przechodzącego z prawej strony pojazdu. Mężczyzna doznał obrażeń lewej kończyny dolnej i trafił do szpitala - informuje Karolina Jędrzejczak.

Podczas kontroli na drogach policjanci zatrzymali też jednego kierowcę, który miał w organizmie 0,3 promila alkoholu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.