Must have na twojej działce - domek drewniany

poniedziałek, 5 listopada 2018 r., 13:49
fot. nadesłane

Czy domek z drewna może być prawdziwą ozdobą ogródka? My udowadniamy, że tak.

Ciekawie zaprojektowane, wykonane z wysokiej jakości drewna szopki, drewutnie, altanki oraz domki mieszkalne mogą stanowić estetyczne i niezbędne dopełnienie ogrodu przydomowego, działki albo niewielkiego ogródka przy mieszkaniu. Ich funkcje są nieograniczone, a każdy, kto wybiera domek drewniany, może go dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań.

Domek narzędziowy - przydatny na działce i w ogrodzie

Łopaty, widły, grabie, kosiarka, taczka to narzędzia, bez których nie obejdzie się żaden ogrodnik zawodowy, ani żaden amator. Narzędzi do pielęgnacji trawników, grządek i drzew jest bardzo dużo, a jeśli są pod ręką, przyspieszają i ułatwiają wszelkie prace ogrodnicze. Jednak pozostawione jesienią i zimą na świeżym powietrzu niszczeją, dlatego trzeba je zawsze chować.

My polecamy domki narzędziowe, które znakomicie chronią wszelkie przedmioty służące do pielęgnacji ogrodów. To domki drewniane w różnych rozmiarach, które świetnie wpiszą się w krajobraz nawet niewielkiego ogródka. Zabezpieczone drzwiami oraz szczelnym dachem, stanowią najlepszy sposób ochrony mniej lub bardziej wartościowych przedmiotów.

Jeśli ogródek jest bardzo malutki, można zdecydować się na domek o powierzchni zaledwie 2-3 metrów kwadratowych. To w zupełności wystarczy, by swobodnie zamknąć w nim na zimę nawet wysokie narzędzia i ustawić regał na drobne przedmioty: doniczki, nożyce, wiaderka. W dużym ogrodzie znakomicie sprawdzają się większe domki, nawet takie, które posiadają szerokie, podwójne drzwi. W takim zmieści się nie tylko kosiarka, ale także stół ogrodowy, ławka czy huśtawka. Narzędziowy domek z drewna może posiadać także taras z zadaszeniem, na którym ułożyć można drewno na opał albo pozostawić na zimę odporne na mróz i wilgoć meble.

Magiczne noce na działce

Wiele rodzin z miasta marzy o tym, by mieć kilka grządek, kawałek trawnika i spędzać weekendy na własnej działce. To tani, przyjemny i niezwykle ciekawy sposób na rekreację. Drewniany domek ma lekką konstrukcję, nie wymaga pozwolenia na budowę, można go wyposażyć w urządzenia sanitarne lub korzystać z niego tak, jak z altany ogrodowej. W domku można także ustawić meble do spania albo chować w nim na zimę narzędzia ogrodnicze.

Drewniane domki na działki mają niewielkie wymiary, idealnie dopasowane do niedużej przestrzeni, ale pozwalają na wygodny wypoczynek, kiedy pada. Część modeli wyposażonych jest w urocze tarasy, na których można powiesić huśtawkę, hamak czy ustawić ławkę, stoliki i grilla. Dzięki drewnianemu domkowi na działce można wypoczywać nawet w niepogodę, bo zaimpregnowane ściany i pokryty papą dach zabezpiecza wnętrze przed wilgocią i wiatrem. Domki posiadają klasyczne, zamykane na klucz drzwi oraz okienka, które wpuszczają do środka dużo światła.

Domek całoroczny na wakacje

Działka nad morzem, w górach albo nad brzegiem jeziora może być fantastycznym miejscem do spędzania wakacji, a także sposobem na uzyskanie dodatkowego zarobku. Kawałek ogrodzonej ziemi z dostępem do mediów w ładnej, czystej okolicy i całoroczny, drewniany domek wystarczą, by miejsce to służyło do wypoczynku i było punktem wypadowym do zwiedzania okolicy.

W ofercie domków całorocznych znajdują się estetycznie i precyzyjnie wykonane budynki o zróżnicowanym metrażu. Te najpopularniejsze i polecane na działki letniskowe mają od 9 metrów kwadratowych i mogą być wyposażone dodatkowo w przestronne tarasy, zadaszenia do przechowywania większych przedmiotów i drewutnie.

Wykonany z drewna, ale zaimpregnowany i pokryty dachem domek z okienkami stanowi przyjemną alternatywę dla budynków murowanych lub przyczep kempingowych. Jest przede wszystkim naturalny i świetnie wpisuje się w krajobraz lasu, łąki, jezior czy gór. Każdy, kto zdecyduje się na zakup całorocznego domku, może go dowolnie wykończyć i zapewnić sobie wszelkie wygody niezbędne na wakacjach: podciągnąć media, zamontować niewielką kuchnię, toaletę, wyznaczyć miejsce do spania.

Duży domek drewniany może mieć powierzchnię przekraczającą 30 metrów kwadratowych i uroczą antresolę, która dodaje mu niezwykłego charakteru i powiększa i tak sporą przestrzeń użytkową. Jeśli więc planujesz wakacje ze sporą rodziną lub liczysz na to, że domek będzie można wynająć gościom na wakacje czy święta, warto zainwestować w duży domek całoroczny.

Mały drewniany domek przyda się na niewielkich działkach i w ogródkach, w których każdą przestrzeń trzeba wykorzystać z rozwagą. Zawsze jednak własny domek jest tanim sposobem na spędzanie beztroskich wakacji.

Czego potrzeba, by wybudować domek drewniany?

Domki drewniane w wielu rozmiarach i z różnorodnymi funkcjami można zamówić i postawić samodzielnie. Warto wybrać płaski, utwardzony teren oraz trzeba korzystać z załączonej instrukcji montażu. Co ważne, domki nie wymagają ani pozwolenia na budowę, ani wielkiego doświadczenia lub skomplikowanych narzędzi. Dwie osoby dorosłe są w stanie zmontować niewielki domek drewniany w kilka godzin. To oznacza, że możesz cieszyć się swoim nowym domkiem drewnianym jeszcze tego samego dnia, kiedy dostarczymy go pod wskazany adres.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.