Policjanci masowo poszli na L4? Kartuska komenda bez funkcjonariuszy?

wtorek, 6 listopada 2018 r., 10:47
fot. archiwum

Protest policjantów, którzy głównie walczą o podwyżkę wynagrodzenia i zmiany przepisów emerytalnych, przybiera na sile. Po wspólnej manifestacji w stolicy, nadszedł czas na masowe przejście na L4. W kartuskiej komendzie obecnie na zwolnieniu lekarskim przebywa około 20 proc. funkcjonariuszy.

Najpierw na znak protestu stosowali pouczenia zamiast mandatów. Potem wyszli na ulice Warszawy. Gdy to nie przyniosło efektów, udali się na L4. Problem absencji funkcjonariuszy na służbie pojawił się też w Kartuzach. Obecnie na zwolnieniu lekarskim przebywa około 20 proc. wszystkich policjantów.

- Faktem jest, że w tym okresie odnotowaliśmy większą liczbę zwolnień lekarskich funkcjonariuszy niż w latach ubiegłych. Statystycznie wygląda to tak, że około 20 proc. stałego naszego stanu etatowego funkcjonariuszy przebywa w tym momencie na zwolnieniu lekarskim. Nadal zachowana jest jednak ciągłość służby. Funkcjonariusze są w tych miejscach, gdzie być powinni - podkreśla st. sierż. Karolina Jędrzejczyk, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Jak udało nam się dowiedzieć, problem absencji funkcjonariuszy szczególnie daje się zauważyć w komisariacie w Żukowie.

- Dla dobra służby nie mogę przekazać informacji, w której jednostce, ilu funkcjonariuszy przebywa na zwolnieniu lekarskim. Łącznie na L-4 przebywa około 20 proc. policjantów. Tam, gdzie więcej policjantów poszło na zwolnienia, kierowani są funkcjonariusze z innych jednostek i wydziałów. Ciągłość służby jest zachowana. Mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie - podsumowuje st. sierż. Karolina Jędrzejczyk.

Przypomnijmy, że protest mundurowych trwa od lipca. Początkowo policjanci zamiast mandatów stosowali pouczenia, natomiast w październiku wyszli na ulice Warszawy. Łącznie Związki Zawodowe Służb Mundurowych do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wystosowały siedem postulatów. Głównie stróże prawa domagają się podwyżek płac, płatnych nadgodzin, czy zmian w przepisach emerytalnych.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.