Sukcesy podopiecznych Patryka Zaborowskiego na Mistrzostwach Europy Seniorów w Kickboxingu

środa, 7 listopada 2018 r., 07:01
fot. nadesłane

W październiku na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów w Kickboxingu. W turnieju wzięło udział prawie pół tysiąca zawodników z 31 krajów. W turnieju brali też udział podopieczni trenera Rebelii, Patryka Zaborowskiego. Prowadzona przez niego drużyna w formule kick-light, świetnie wypadła w klasyfikacji medalowej plasując się na wysokiej drugiej pozycji.

Mistrzostwa Europy Seniorów w Kickboxingu w Bratysławie na Słowacji rozpoczęły się 13 października i trwały osiem dni. W turnieju wzięło udział 489 zawodników z 31 państw. Podopieczni Zaborowskiego zdobyli łącznie siedem medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe.

Po tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw sięgnął Łukasz Puczyński (kat. 79 kg) z zaprzyjaźnionego "Duetu Gdańsk", który również należał do teamu Zaborowskiego.

- Łukasz przed zawodami prezentował wyśmienitą formę motoryczną. W pierwszej walce wygrał z aktualnym mistrzem świata z Włoch, w drugiej z wicemistrzem z Chorwacji, aby w czwartej pokonać jednogłośnie Bułgara. Kolejne złote medale trafiają do Piotra Wypchała (89 kg) z Krakowa oraz Michała Grzesiaka (94 kg) z Ostrowa Wielkopolskiego. Zarówno Piotr jak i Michał pewnie tryumfowali w swoich kategoriach utrzymując tytuły mistrzowskie z zeszłych mistrzostw Europy. Srebrny medal trafia w ręce warszawianki Natalii Panas w kategorii +70 - relacjonuje Rebelia.

Brązowe medale wywalczyły Klara Kleczkowska (55 kg), Katarzyna Kwiecień (70 kg) oraz Adrian Durma (74 kg). Niestety bez krążka wrócił rebeliant, Kamil Mateja (63 kg), który w pierwszej walce uległ 2:1 reprezentantowi Turcji. Bez medalu wrócił też aktualny mistrz świata Mateusz Niżejewski ze Szczecina, który w drugiej walce przegrał z Turkiem, podobnie jak zawodnik wagi superciężkiej Patryk Proszek który uległ mistrzowi świata ze Słowenii.

Warto dodać, że podczas pobytu na mistrzostwach, Patryka Zaborowskiego za wkład w rozwój sportu na Pomorzu, docenił i uhonorował marszałek Mieczysław Struk.

- Dziękuję kadrze za heroiczną walkę do ostatniego gongu, a wyróżnienie Marszałka będzie motorem napędowym dla mnie i dla drużyny. Wyróżnienie to składam na ręce Rebelii Kartuzy oraz kadry Polski Kick-light. Słowacki sukces wspólnie z kadrą narodową chcemy dedykować liderce kadry kick-light Paulinie Jarzmik, która z powodów zdrowotnych nie mogła wystartować - podkreśla Patryk Zaborowski.

Oprac. MD-Z

Słowacki turniej zgromadził 489 zawodników z 31 państw. Tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw również zostaje w kadrze Zaborowskiego i trafia w ręce Łukasza Puczyńskiego 79 kg z zaprzyjaźnionego "Duetu Gdańsk" --Łukasz przed zawodami prezentował wyśmienitą formę motoryczną w pierwszej walce wygrywa z aktualnym mistrzem Świata Włochem w drugiej z wicemistrzem z Chorwacji aby w 4 walce wygrać jednogłośnie z Bułgarem. Kolejne złote medale trafiają do Piotra Wypchała 89 kg z Krakowa oraz Michała Grzesiaka 94 kg z Ostrowa Wielkopolskiego. Zarówno Piotr jak i Michał pewnie tryumfowali w swoich kategoriach utrzymując tytuły mistrzowskie z zeszłych mistrzostw Europy. Srebrny medal trafia w ręce warszawianki Natalii Panas +70. Brązowe medale wywalczają Klara Kleczkowska 55kg, Katarzyna kwiecień 70 kg oraz Adrian Durma 74 kg. Podopieczni Zaborowskiego w sumie zdobywają 7 medali z czego 3 złote ,jeden srebrny i 3 brązowe. Bez medali wraca Rebeliant Kamil Mateja 63 kg który w pierwszej walce nie jednogłośnie ulega Turkowi 2:1. Podobnie bez medalu wraca aktualny Mistrz Świata ze Szczecina Mateusz Niżejewski który w drugiej walce przegrywa z Turkiem podobnie jak zawodnik wagi superciężkiej Patryk Proszek który ulega Słoweńcowi aktualnemu mistrzowi Świata.
Dziękuję kadrze za heroiczną walkę do ostatniego gongu a wyróżnienie Marszałka będzie motorem napędowym dla mnie i dla drużyny. Wyróżnienie Marszałka składam na ręce Rebelii Kartuzy oraz Kadrze Polski Kick-light.
Słowacki sukces wspólnie z kadrą Narodową chcemy dedykować liderce kadry kick-light Paulinie Jarzmik która z powodów zdrowot

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.