Polska jesień oczami przedszkolaków z gminy Sulęczyno

czwartek, 8 listopada 2018 r., 15:45
fot. nadesłane

Konkurs plastyczno- techniczny odbył się w Przedszkolu Samorządowym przy Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Łącznie napłynęło 57 prac z Przedszkola z Sulęczyna, Węsior, Mściszewic, Borku Kamiennego, Podjaz oraz klasa "0" Szkoły Podstawowej w Sulęczynie.

Wszystkie dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom, tym samym sprawiając trudność w wyborze zwycięzcy. Komisja w składzie: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie Zbigniew Zarzycki, emerytowana dyrektor Gminnego Przedszkola Samorządowego w Sulęczynie Teresa Kozieniec, sołtys sołectwa Węsiory Maria Łukowicz oraz nauczycielka przyrody, biologii i plastyki Lucyna Głowacka wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria wiekowa 3,4 latki:
I miejsce: Leon Zblewski - Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie
II miejsce: Alicja Makurat - Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie
Aleksander Brzeski - Przedszkole w Borku Kamiennym
III miejsce: Matylda Gostkowska - Przedszkole w Węsiorach
Marta Jereczek - Przedszkole w Podjazach

Kategoria wiekowa 5,6 latki:
I miejsce: Antonina Czystowska - Przedszkole w Węsiorach
II miejsce: Franciszek Hodana - Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie
Lena Bronk - Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie
III miejsce: Filip Cybula - Gminne Przedszkole Samorządowe w Sulęczynie
Nadia Stankowska - Przedszkole w Węsiorach

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek, 5 listopada w Przedszkolu Samorządowym w Węsiorach. Dzieci oraz ich opiekunowie mieli możliwość obejrzenia wystawy wszystkich nadesłanych prac. Nagrodzonym i wyróżnionym małym artystom wręczono dyplomy oraz nagrody, a wszyscy uczestnicy uroczystości nagrodzili ich gromkimi brawami.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki Przedszkola Samorządowego przy Szkole Podstawowej w Węsiorach: Monika Wolska i Beata Karcz.

nadesłane/Maria Łukowicz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.