Uczniowie ZKiW Kamienica Szlachecka wśród najlepszych w wojewódzkim konkursie piosenki

czwartek, 8 listopada 2018 r., 15:53
fot. nadesłane

Już po raz piętnasty w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku odbył się Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Wzięli w nim udział również uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, którzy zespołowo wyśpiewali pierwsze, a indywidualnie trzecie miejsce.

Ta edycja konkursu była wyjątkowa, gdyż w tym roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Łącznie zgłosiło się 18 szkół z różnych stron województwa pomorskiego. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: recytacja, śpiew-solista oraz śpiew-zespół.

Uczniowie z Kamienicy Szlacheckiej zaprezentowali się wspaniale, zdobywając aż dwa miejsca na podium. W kategorii śpiew-zespół (Kornelia L., Agata S., Wiktoria Sz., Wiktoria D., Łukasz B., Filip J., Marcin M.) zajął I miejsce, natomiast solistka - Wiktoria Daleka wyśpiewała III miejsce.

Warto też dodać, że w kategorii śpiew-zespół, drugie miejsce zajął zespół ze szkoły w Kamienicy Królewskiej.

nadesłane/Weronika Kobiela

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.