Karambol w Babim Dole - zderzenie siedmiu aut. Cztery osoby ranne

czwartek, 8 listopada 2018 r., 18:07
fot. BK

W czwartek po południu doszło do groźnego wypadku na drodze krajowej nr 20 na trasie Glincz-Babi Dół. Zderzyło się tam siedem aut. Cztery osoby zostały ranne. Droga przez ponad dwie godziny była zablokowana w obu kierunkach.

Do zdarzenia doszło około godz. 17 na drodze krajowej nr 20, na odcinku z Babiego Dołu do Glincza. W zdarzeniu uczestniczyło siedem pojazdów, w tym jeden ciężarowy.

- Kierujący pojazdem marki Kia wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 20 i drogi w kierunku Skrzeszewa. Wyjeżdżał z zamiarem skrętu w lewo w kierunku Kościerzyny. Nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi ciężarowemu marki Volvo, który jechał w kierunku Gdyni. Doszło do zderzenia obu pojazdów. W wyniku tego Kia siłą odrzutu uderzyła w stojący na skrzyżowaniu pojazd marki Citroen, którego kierowca chciał skręcić w lewo, w drogę na Skrzeszewo. Następnie Volvo chcąc uniknąć zderzenia, zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w nissana. Nissan z kolei uderzył w audi, a ten w pojazd marki renault. Renault zaś uderzył w kolejnego renualta - informuje starsza sierżant Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Do szpitala przetransportowano łącznie cztery osoby, dwie zakleszczyły się w rozbitych pojazdach, strażacy musieli je uwolnić za pomocą narzędzi hydraulicznych.

Wskutek wypadku droga przez ponad dwie godziny była zablokowana.

MDZ

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.