Kamienica Szlachecka. Patriotyczna wieczornica z okazji 100 lat Niepodległej

piątek, 9 listopada 2018 r., 10:21
fot. AL

Wyjątkowy wieczór przepełniony historią, śpiewem i wspomnieniami - tak w wielkim skrócie można opisać czwartkową wieczornicę w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej. Społeczność szkolna zaprosiła bowiem mieszkańców na poetycko-muzyczne spotkanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę w całym kraju odbędą się uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To jedno z najważniejszych dla Państwa polskiego wydarzeń uczciła też społeczność Kamienicy Szlacheckiej, którą na niezapomniany wieczór przepełniony historią, śpiewem, poezją i wspomnieniami zaprosił miejscowy Zespół Kształcenia i Wychowania.

Uczniowie, jak i absolwenci szkoły w programie muzyczno-poetyckim przybliżyli licznie zebranym mieszkańcom wydarzenia sprzed stu lat, losy Polaków walczących o wolność swojej Ojczyzny, która na 123 lata zniknęła z map Europy i świata.

Jak na wyjątkowe wydarzenie przystało, nie zabrakło też wyjątkowych gości. W wieczornicy wzięli udział mieszkańcy Kamienicy Szlacheckiej i okolic , którzy z własnego doświadczeni bądź opowieści najbliższych pamiętają czasy II wojny światowej. Dzieląc się swoimi wspomnieniami i przeżyciami, dali możliwość młodszemu pokoleniu wzięcia udział w żywej lekcji historii.

- Dzisiaj, na szczęście, żyjemy w wolnej Polsce, na terenie której nie toczy się wojna. Zamiast walczyć musimy pracować, ale nigdy nie możemy zapomnieć o tych, którym to zawdzięczamy - podsumował wieczornicę Mateusz Frąckiewicz, historyk Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.