Sierakowice. Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Piłsudskiego otrzymała nowy sztandar

piątek, 9 listopada 2018 r., 15:08
fot. MD-Z

W piątkowe przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Piłsudskiego w Sierakowicach odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączone z nadaniem placówce sztandaru i ślubowaniem pierwszoklasistów. Nowy sztandar to dar rodziców uczniów.

Wyjątkową oprawę przybrało świętowanie 100-lecia niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. W jego trakcie szkole, która po ubiegłorocznej reformie została przemianowana z gimnazjum na ośmioklasową szkołę podstawową, nadano nowy sztandar z wizerunkiem patrona - Józefa Piłsudskiego. Sztandar przekazali rodzice uczniów.

Podczas uroczystej akademii przyjęto też oficjalnie do społeczności szkolnej pierwszoklasistów. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali się w pięknym i wzruszającym programie artystycznym nawiązującym do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyjątkową oprawę przyjęło też pasowanie na uczniów. Dyrektor Krzysztof Andryskowski dokonał tego oryginalną repliką szabli marszałka Piłsudskiego.

W trakcie uroczystości oddano też hołd poległym w walce o wolność.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.