Pożar budynków gospodarczych w Stężycy

sobota, 10 listopada 2018 r., 10:06
fot. internet/Facebook/OSP Stężyca

Sześć jednostek straży walczyły z pożarem, do którego doszło w piątkowy wieczór w Stężycy. Ogień strawił tam kompleks budynków gospodarczych. W trakcie pożaru poszkodowana została 67-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, około godz. 22.38 w Stężycy. Pożarem objęty został znajdujący się pod jednym dachem kompleks budynków gospodarczych. W momencie, gdy na miejsce przybyły jednostki strażackie ogień trwał już cały kompleks. Pożar objął powierzchnię około 150 m kw. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. Spaleniu uległa cała konstrukcja palna budynku wraz ze znajdującym się tam sprzętem i elektronarzędziami.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogło być najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej, nie wyklucza się również zaprószenia ognia. Straty wstępnie oszacowano na 35 tys. zł.

W trakcie pożaru poszkodowana została jedna osoba - 67-letnia kobieta zasłabła, najprawdopodobniej na skutek zdenerwowania. Przewieziono ją do szpitala.

W akcji uczestniczyli strażacy z JRG Kartuzy, JRG Kościerzyna oraz z jednostek OSP Stężyca, Zgorzałe i Szymbark.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.