Żukowo. Uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

sobota, 10 listopada 2018 r., 18:32
fot. nadesłane

Jedność narodu to jego siła - tę prawdę zna każdy Polak, każdy, kto walczył za jej wolność, kto budował po latach wojen, kto kształtuje jej państwowość i dba o dobre imię. Dzisiaj, sto lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, podczas uroczystego apelu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie oddali hołd tym, którzy budowali ją przez lata.

Uczniowie starszych klas wraz z dziećmi z klas I i II zachwycili zebranych artystyczną lekcją historii pt. Matka - Ziemia. Przedstawienie rozpoczęło się odśpiewaniem o godzinie 11.11 Mazurka Dąbrowskiego, następnie aktorzy przenieśli nas w smutne czasy zaborów, między powstańcze groby, abyśmy później mogli podążyć za Józefem Piłsudskim ku wolnej Polsce.

Zebrani mogli wysłuchać piosenek: "Taki kraj" oraz "Ojczyzna" w wykonaniu Natalii Durkiewicz, "Biały krzyż" zaśpiewała Weronika Pionk, "Dziewczynę z granatem" - Milena Drewing. Zespół pięknie zaśpiewał "Ja to mam szczęście". Oprawę muzyczną przygotowała Emilia Durkiewicz. Na zakończenie uczennice z klasy I b, które przygotowała Monika Rychert, odtańczyły wzruszający taniec z biało - czerwonymi wstążkami. Za całość odpowiedzialna była Anita Mądra.

nadesłane/SP nr 2 w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.