Gowidlino. Morsowali dla Niepodległej

poniedziałek, 12 listopada 2018 r., 15:23
fot. MD-Z

W niecodzienny sposób w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyła się społeczność morsów z gminy Sierakowice. Gowidliński klub sympatyków tej formy aktywności zaprosił wszystkich chętnych na wspólne morsowanie dla Niepodległej.

Obchody święta niepodległości w wydaniu sportowym były inicjatywą Magdaleny Thiede i Gminnego Klubu Sportów Wodnych Kilwater. Morsowaniu towarzyszył piknik i wspólny przemarsz w biało-czerwonych barwach. Uczestnicy obchodów spotkali się w centrum Gowidlina, tam uczestnikom wręczono kotyliony, a chętnym pomalowano buzie na biało-czerwono. Następnie wszyscy pokonali marszem, biegiem i na rowerach dystans około 1,5 km. Z uśmiechami, flagami i w patriotycznych barwach dotarli na działkę stowarzyszenia nad Jezioro Gowidlińskie, gdzie rozpoczęto piknik. Na wspólne morsowanie w trakcie pikniku zdecydowało się siedem osób. Na zaproszenie do wspólnego morsowania odpowiedzieli m.in. członkowie sierakowickiego klubu morsowego.

- Bardzo się cieszę, że w ten sposób, nietypowo i oryginalnie mogliśmy uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości. Morsowanie to forma aktywności fizycznej i profilaktyki zdrowotnej, która zyskuje coraz większą popularność. Morsuję od kilku lat. Niesie to z sobą same korzyści. Można je potraktować jako zabieg wieloustrojowy. Wpływa wspaniale na układ krążenia i odpornościowy. W trakcie kąpieli uwalniają się endorfiny i adrenalina, więc wspaniale - powiedział Tomasz Skierka, z sierakowickiego klubu morsów.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.