Jaki garaż postawić?

wtorek, 13 listopada 2018 r., 09:23
fot. nadesłane

Zazwyczaj z dylematem postawienia garażu spotykamy się w momencie, kiedy budujemy dom. Odpowiednia konstrukcja ma zabezpieczać samochód bądź też być miejscem do przechowywania rzeczy albo warsztatem. Zastosowań dla tej dodatkowej przestrzeni jest bardzo dużo i co istotne, coraz więcej ludzi decyduje się na wysokiej jakości garaże blaszane, które przede wszytki chronią nasz dobytek przed kradzieżą czy też złą pogodą, a w praktyce są zdecydowanie tańsze niż na przykład konstrukcje murowane czy drewniane.

Kluczem do tego, by spełniały swoją funkcję, jest oczywiście dopasowanie do naszych potrzeb. Dobra konstrukcja będzie oczywiście służyć przez lata niezależnie od tego, czy będziemy ją samodzielnie malować czy też kupimy garaż fabrycznie pokryty farbą.

Tania i wytrzymała blacha

Najtańsze garaże blaszane to doskonałej jakości wybór, który łączy w sobie i atrakcyjność i funkcjonalność. Najczęściej tego typu konstrukcje produkowane są z blachy stalowej ocynkowanej. W ten sposób wysokiej jakości garaże blaszane zabezpieczane są przed korozją na skutek cynkowania ogniowego. Takie modele mają stalowy kolor. Jeśli zależy nam na innej barwie, to można kupić blachy pokryte farbą akrylową lub też okleiną drewnopodobną, co może dać bardzo ciekawy efekt wizualny. Od wewnątrz konstrukcje możemy ocieplić styropianem o grubości 3 centymetrów lub też warto sprawdzić produkty z płyt warstwowych z gotowym wypełnieniem. Standardowo jednak garaż jest miejscem do przechowywania samochodu. Konstrukcje jednostanowiskowe mają wymiary 3 x 5 metra. Natomiast duże garaże blaszane mogą pomieścić nawet dwa auta. Najczęściej wysokość tego typu konstrukcji wynosi co najmniej 2,2 m.

Postaw na blachę

Duże i małe garaże blaszane nie są inwestycją kosztowną. Cena oczywiście zależeć będzie od wykończenia, ale również od wielkości. Warto pamiętać, że do montażu będziemy potrzebować odpowiednio przygotowanej wylewki oraz oczywiście szeregu akcesoriów. Niezwykle ważnym elementem konstrukcyjnym będzie podłoże, na jakim postawimy garaż. Z jednej strony będzie w nim parkować ciężkie auto, a dodatkowo będziemy przechowywać inne rzeczy. Poza tym w dużej mierze rodzaj będzie odpowiedzialny za stabilność całej konstrukcji i sposób mocowania. Można oczywiście użyć kostkę brukową, ale najprościej jest po prostu podłoże wybetonować. Ważne będzie również to, w jaki sposób przygotujemy podłoże, jak wzmocnimy słupy konstrukcyjne garażu oraz zakotwiczyłam cały garaż. To jest niezbędne chociażby po to, by wiatr nie zerwał nam całej konstrukcji lub jej nie uszkodził.
 

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.