Jakie dokumenty potrzebne są do uzyskania pożyczki ratalnej?

wtorek, 13 listopada 2018 r., 10:40
fot. nadesłane

Polski rynek finansowy w ostatnich latach uległ ogromnym przemianom. Wielu klientów przestało korzystać z pożyczek dostępnych w tradycyjnych bankach na rzecz szybkich pożyczek z firm pozabankowych. Jest to spowodowane nie tylko tym, że w takich firmach proces weryfikacji wniosku jest maksymalnie uproszczony, dzięki czemu pieniądze można otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut od zgłoszenia chęci wzięcia pożyczki. Powodem jest również to, że takie firmy coraz chętniej udzielają pożyczek na raty, czyli ich oferta staje się bardzo zbliżona do propozycji banków, pod względem warunków kredytowych.

Co zrobić, by otrzymać szybką pożyczkę na raty?

Sposób przyznawania pożyczki ratalnej jest znacznie prostszy niż w banku. Można powiedzieć, że pożyczki ratalne są znacznie bardziej dostępne dla zainteresowanych. O ile otrzymanie pożyczki w banku poprzedza trwająca nawet kilka dni weryfikacja, to w przypadku ofert ratalnych okres weryfikacji jest niemal ekspresowy. Comiesięczna płatność jest przy tym kilkukrotnie niższa. Tak niska rata w większości gospodarstw domowych jest praktycznie niezauważalnym wydatkiem, dlatego nie stanowi żadnego poważniejszego obciążenia budżetu domowego.

Gdzie można znaleźć ciekawą ofertę pożyczki ratalnej?

Listę firm oferujących nie tylko pożyczki na raty, ale również chwilówki, można zobaczyć na stronie https://polecampozyczke.pl. Tak od razu jesteśmy w stanie przekonać się, jakie są głównie warunki pożyczki, jak np. maksymalna kwota kredytu, okres kredytowania czy oprocentowanie.

Przed wyborem konkretnej oferty kredytowej i złożeniem wniosku, dobrze jest też sprawdzić opinie klientów o danej firmie. Można je znaleźć pod adresem https://pozyczkowy-portal.pl/opinie-o-pozyczkach/supergrosz/. Opinie klientów pozwolą nam podjąć decyzję, którą ofertę wybrać, bo często różne firmy pożyczkowe dają bardzo zbliżone warunki.

Jakie dokumenty są wymagane?

Większość firm pozabankowych nie wymaga przedstawiania zaświadczeń o zatrudnieniu czy potwierdzeń wysokości otrzymywanej pensji. Najczęściej pożyczkę udziela się na tzw. oświadczenie.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.