Pieśni patriotyczne rozbrzmiały w chmieleńskiej świątyni

wtorek, 13 listopada 2018 r., 11:21
fot. MD-Z

W niedzielny wieczór w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się wyjątkowy koncert. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w pięknym koncercie pieśni patriotycznych zaprezentował się chmieleński chór parafialny.

- Wraz z chórem chcemy poprzez muzykę, poezję i modlitwę, która zwieńczy dzisiejsze spotkanie, oddać wdzięczność i hołd tym, którym należy się pamięć. Niech to spotkanie odnowi naszą polskość, doda nam radości i dumy z tego, że jesteśmy Polakami - mówił przed rozpoczęciem koncertu ks. dr Tomasz Rakowski, proboszcz chmieleńskiej parafii.

- Chcemy dzisiaj dziękować Bogu za Polskę, za to, że możemy czuć się tu, jak w naszym domu. Chcemy dziękować za tych, którzy dali nam podwaliny Polski niepodległej. Patrząc w przyszłość, chcemy prosić o błogosławieństwo, by Pan mając nas w swoich ramionach i wciąż wskazywał nam drogi, które będą bezpiecznie prowadzić Polskę i każdego z nas. Pięknie się składa, że możemy zakończyć ten uroczysty dzień obchodów w taki sposób, może skromny, ale na miarę naszych otwartych i kochających serc, wdzięcznych za wszelkie dobro - podkreślał kapłan.

Chór rozpoczął swój występ hymnem "Gaude Mater Polonia", zakończył utworem "Boże, coś Polskę...". Licznie zebrana w chmieleńskim kościele publiczność wysłuchała dziewięciu utworów. Piękny, poruszający śpiew chóru przeplatano recytacją wierszy, które mówiły o miłości do Boga i Ojczyzny. Wspaniały występ śpiewaków nagrodzono gromkimi oklaskami. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.