Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców zatrzymano pijanego kierowcę

wtorek, 13 listopada 2018 r., 12:51
fot. nadesłane

Podczas długiego weekendu na drogach powiatu kartuskiego zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj mieli w organizmach około dwóch promili alkoholu, jednemu z nich w Sianowie, dalszą jazdę udaremniono dzięki interwencji mieszkańców.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 14 w Sianowie. Pijanego kierowcę zatrzymano dzięki obywatelskiej postawie mieszkańców.

- Policjantów powiadomiono, że obywatele zatrzymali mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości prowadził samochód. Okazało się, że 52-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierował pojazdem marki audi, mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu - informuje Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Następnego dnia, w niedzielę przed godz. 21 w Ostrzycach, policjanci zatrzymali kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. 51-letni obywatel Niemiec kierował mercedesem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.