Mirachowo. 100 drzewek na 100-lecie Niepodległej

wtorek, 13 listopada 2018 r., 13:30
fot. AL

Nieopodal leśniczówki w Mirachowie zasadzono Las Stulecia. W ten sposób Nadleśnictwo Kartuzy oraz Polskie Towarzystwo Leśne Oddział w Gdańsku uczciło 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W akcji sadzenia lasu wzięli udział też samorządowcy, harcerze, strażacy i uczniowie.

W Leśnictwie Mirachowo posadzono 100 drzew i krzewów w formie 45-arowego lasu na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Las stulecia jest on jednocześnie formą podziękowań, a naszym przodkom za ofiarę, którą traktujemy jako zobowiązanie do właściwego wykorzystania wywalczonej w jej skutek niepodległości. Sadząc las stulecia, dbając o piękno naszej Ojczyzny to zobowiązanie niejako materializujemy - podkreślali kartuscy leśnicy.

- Bardzo cieszę, że w tym wydarzeniu bierze udział młodzież. Wielu z nas ma szansę doczekać dwustulecia, ale najpewniej dzisiejsi uczniowie taką szansę mają w największym procencie. Pamiętajcie wszystko i notujcie wszystko w głowach i sercach po to, abyście za sto lat zaświadczyli jak czciliśmy stulecie. Wszystkim państwu życzę niezatartych wrażeń do końca życia, opowiadania kolejnym pokoleniom tego co działo się na stulecie, a naszej umiłowanej Ojczyźnie życzę wielu stuleci, tysiącleci, trwania w niepodległości - mówiła z kolei Maria Brzozowska, zastępca dyrektora RDLP w Gdańsku ds. rozwoju.

Organizatorami wydarzenia byli Nadleśnictwo Kartuzy oraz Polskie Towarzystwo Leśne Oddział w Gdańsku. W akcję włączyli się samorządowcy, strażacy, harcerze, przedstawiciele Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Mirachowskiej, Związku Piłsudczyków oraz uczniowie szkół w Mirachowie i Sierakowicach.

Wśród posadzonych drzew znalazły się takie gatunki, jak m.in.: lipa, sosna, jodła, buk, dąb, grab, klon, olsza, świerk, brzoza, głóg, róża, jarząb, bez, cis, dereń, śliwa, czereśnia, czeremcha czy modrzew.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.