Patriotyczne świętowanie 100-lecia Niepodległej w SOSW w Żukowie

wtorek, 13 listopada 2018 r., 14:02
fot. nadesłane

W piątek w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żukowie odbyła się uroczystość z okazji 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Spotkanie podzielono na dwie części: w pierwszej przedstawiono w formie multimedialnej prezentacji podsumowanie rocznych działań, wydarzeń, realizowanych w szkole i poza nią w ramach programu "Niepodległa Polska". W trakcie jego realizacji uczniowie poznawali historię Polski, legendy, zabytki, tradycje związane ze swoją ojczyzną, podróżowali i gotowali dania polskie. Wykonywali też prace plastyczne, śpiewali, tańczyli i brali udział w różnych konkursach.

- Wszystko po to aby coraz bardziej poznawać, szanować i kochać swą Ojczyznę, ciesząc się przy tym pokojem i wolnością - informuje Barbara Bulczak, pedagog SOSW w Żukowie.

Wielkie emocje wzbudziły nagrania patriotycznych teledysków, przygotowane w sześciu zespołach klasowych. Szkolny zespół taneczny Wolt zaprezentował narodowy taniec Kujawiak oraz taniec kaszubski "Szewc".

Rozdano nagrody, dyplomy i upominki za wszystkie działania, wyróżnino teledyski i uczestników konkursu plastycznego " Godła Polski Dawniej i Dziś". Wszyscy zebrani zostali poczęstowani upieczonymi na tę okazję ciastkami -patriotkami.

W drugiej części spotkania szkolny zespół wokalny "Wesołe Nutki" zaprosił wszystkich do " Biało-Czerwonego" śpiewania. O godzinie 11.11 w ramach " Rekordu dla Niepodległej" zaśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego. Do śpiewu włączyli się zaproszeni goście, w tym rodzice.

- To był piękny dzień, w patriotycznej oprawie, w którym wszyscy mogli celebrować święto wolnej Ojczyzny - niepodległej Polski - podkreśliła Barbara Bulczak.

Nadesłane/SOSW Żukowo
Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.