Żukowo. Konkurs plastyczny na "100 lat niepodległości"

wtorek, 13 listopada 2018 r., 16:50
fot. Longina Templin

W ramach obchodów jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości żukowski urząd gminy zorganizował konkurs plastyczny pod nazwą "100 lat niepodległości". Brały w nim udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne. Twórcom najciekawszych prac wręczono nagrody podczas niedzielnej urodzinowej gali z okazji 15-lecia działalności Gminnej Orkiestry Dętej Żukowo.

Celem przedsięwzięcia było m. in. pogłębianie wiedzy i kształtowanie zainteresowań historią Ojczyzny i naszego regionu, kształtowanie patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego oraz inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki.

Prace mogły być wykonane dowolną techniką bez użycia kredek. Regulamin dopuszczał też prace przestrzenne. Miały one zawierać symbole związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz elementy nawiązujące do symboli lokalnych, związanych z historią, kulturą lokalnej społeczności. Ich wykonanie mogło odbywać się na zajęciach szkolnych lub samodzielnie w domu.

Prace oceniała komisja w składzie: Jacek Piątek (przewodniczący), Sabina Szlash, Maciej Kosycarz i Beata Bujnowska - Kowalska.

Jury przyznało nagrody w następujących kategoriach:

Uczniowie przedszkoli
Wyróżnienia otrzymali: Kornelia Lubocka, Michał Kopeć i Błażej Rzepka. Wszyscy rep rentowali Szkołę Podstawową nr 1 w Żukowie.

Uczniowie klas I - III szkoły podstawowe
I miejsce - Marta Bazichowska, SP 1 w Żukowie
II miejsce - Tymon Mucha, SP nr 1 w Żukowie
III miejsce - Jacek Olech, SP nr 1 w Żukowie

Wyróżnienia - Pola Brzuszkiewicz, SP nr 2 w Żukowie i Wiktor Sypniewski, SP w Pępowie

Uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowe
I miejsce - Izabela Ptach, SP w Miszewie
II miejsce - Wiktoria Kuźma, SP w Pępowie
III miejsce - Jakub Sakowicz, SP w Chwaszczynie

Wyróżnienia - Oliwia Wilczewska, SP w Pępowie, Zuzanna Kierznikiewicz, SP w Pępowie i Oliwia Goszka, SP nr 1 w Żukowie

Uczniowie klas VII szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne
I miejsce - Oliwia Flisikowska, SP w Chwaszczynie
II miejsce - Martyna Kreft (gimnazjum), SP nr 2 w Żukowie
III miejsce - Zofia Boguszewska, SP w Chwaszczynie

Wyróżnienia - Emilia Glazik (gimnazjum), SP nr 2 w Żukowie, Roksana Wenta (gimnazjum), SP nr 2 w Żukowie

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.