W sobotę możesz podzielić się krwią w Kartuzach i Sierakowicach

środa, 14 listopada 2018 r., 10:16
fot. archiwum

W najbliższą sobotę aż w dwóch miejscach w powiecie będzie można podzielić się krwią. Czynna będzie stacja krwiodawstwa w Kartuzach. Z kolei w Sierakowicach stanie krwiobus. Zrób przelew życia. Podziel się krwią!

Krew jest towarem deficytowym. Najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. Ogromna ilość wypadków i zabiegów chirurgicznych powoduje, że krew jest potrzebna co minutę, średnio dla jednej na dziesięć osób przebywających w szpitalu. Oddanie krwi zajmuje zwykle kilkanaście minut a jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku kontynuuje akcję zachęcającą krwiodawców do oddawania krwi w soboty. W związku z tym w najbliższą sobotę, każdy chętny będzie mógł odwiedzić Punkt Krwiodawstwa w Kartuzach i podzielić się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew.

- Zapraszamy do podzielenia się krwią zarówno strażaków, jak i wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć osoby potrzebujące darem krwi - zachęca mł. ogn. Paweł Gawin, prezes Klubu HDK przy KP PSP w Kartuzach.

Będzie to już piąta, tegoroczna sobotnia akcja oddawania krwi. Rejestracja dawców w godzinach od 7.15 do 10.30.

Do podzielenia się płynem dającym nadzieję i ratującym życie zachęca też parafia św. Marcina w Sierakowicach. W sobotę przy tamtejszym kościele stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew. Będzie to trzecie okazja do podzielenia się cząstką siebie w ramach akcji "Oddaj krew z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości".

Skorzystaj z okazji. Zrób przelew życia! Podaruj cząstkę siebie innym!

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.