Zachęcali mieszkańców Kartuz do czytania

piątek, 16 listopada 2018 r., 13:55
fot. nadesłane

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi przygotowali akcję zachęcającą do czytania książek. Najpierw w szkole urządzili zbiórkę lektur pod hasłem "Serce za książkę", a następnie rozdawali je na ulicach Kartuz. Akcja była elementem ogólnopolskiego konkursu #cojaczytam, który zorganizowała Fundacja Nowoczesna Polska.

Celem konkursu jest zaplanowanie i przeprowadzenie kampanii promującej czytelnictwo w szkole, bibliotece lub w innym miejscu. Ma ona przekonać, że czytanie to nie tylko nieprzyjemny obowiązek, ale także fajna zabawa.

W konkurs włączyli się uczniowie I LO w Kartuzach - Wiktoria Gafka, Wiktoria Plichta, Dominika Siebert i Krystian Plichta, pod opieką pani Anety Lange.

Młodzież nagrała film promujący czytelnictwo, który można obejrzeć na platformie Youtube i przygotowali też ciekawą akcję. Zorganizowali zbiórkę książek pod hasłem - "Serce za książkę". Chętni uczniowie i nauczyciele mogli wymienić przyniesione przez siebie lektury na pyszne gofry. Następnego dnia otrzymane książki rozdano mieszkańcom Kartuz. Inicjatywa spotkała się z wielką aprobatą, ale też niemałym zaskoczeniem ze strony przechodniów.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.