"...nic cenniejszego niż wolność" - patriotyczna akademia w ZSZiO na Wzgórzu w Kartuzach

piątek, 16 listopada 2018 r., 15:14
fot. nadesłane

"100 lat niepodległości...nie ma nic cenniejszego niż wolność" - tak brzmiało hasło przewodnie uroczystych obchodów 100-lecia powrotu Polski na mapy świata i Europy w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących "na Wzgórzu" w Kartuzach.

Świętowanie rozpoczęło się już w piątkowy poranek od gry niepodległościowej i konkursów poezji i piosenki, które wieńczyły realizację szkolnego projektu "Rok dla niepodległej". Koordynatorem rocznego projektu historycznego była Marlena Meisner-Kwiatkowska.

O godzinie 11.11 w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego". W śpiewanie hymnu zaangażowała się cała społeczność szkolna. Wydarzenie uświetniono też pełnym majestatu polonezem w wykonaniu uczniów.

Podczas uroczystej akademii, w części części artystycznej młodzi artyści sugestywnie przedstawili losy ojczyzny. Program zakończono pełnym radości tańcem ze wstążkami. Apel przygotowały panie: Dominika Kostrzewa i Justyna Kosanecka przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego.

Całą uroczystość podsumowała dyrektor Grażyna Maczulis, która przypomniała zgromadzonym z jakim trudem Polacy walczyli o wolny kraj i wspomniała, że współczesna młodzież bardzo refleksyjnie podchodzi do tematu niepodległości kraju oraz dba o jego los.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.