Tak stulecie Niepodległej świętowała kartuska Dwójka

piątek, 16 listopada 2018 r., 15:30
fot. nadesłane

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uroczyście uczczono również w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. W obchody włączyli się nie tylko starsi uczniowie, ale również najmłodsi członkowie społeczności szkolnej - dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Uroczysta akademia z okazji przypadającego 11 listopada święta odbyła się w kartuskiej Dwójce, w piątek, 9 listopada. Specjalnie na tę okazję pięknie przystrojono szkolne korytarze. Na tablicach umieszczono zdjęcia przedstawiające stuletnią historię.

Akademię wraz z ciekawą lekcją historii przygotowali uczniowie klas piątych pod okiem swoich wychowawców - Pauliny Kosznik, Grażyny Mierskiej, Bartłomieja Kulwikowskiego przy muzycznym wsparciu Doroty Klasy. W programie artystycznym ujęto historyczne treści, utwory literackie związane z wolnością oraz "taniec flagi". Uroczystość zakończono punktualnie o godz. 11.11 odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu.

W sposób szczególny 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili też milusińscy z oddziałów przedszkolnych. Dzieci z wychowawczyniami przygotowały pokaz "mody patriotycznej".

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.