Przeboje niezapomnianych artystów rozbrzmiały w Kartuskim Centrum Kultury

niedziela, 18 listopada 2018 r., 21:15
fot. MD-Z

"Dni, których nie znamy", " Zacznij od Bacha", "Radość najpiękniejszych lat", "Ktoś między nami" - te i wiele innych ponadczasowych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej usłyszeć można było w niedzielne popołudnie w Kartuskim Centrum Kultury. Odbył się tam koncert "Niezapomniani artyści". Licznie zebrana publiczność mogła usłyszeć i podziwiać fantastyczne występy Anny Brzeskiej, Agnieszki Jeśmontowicz, Michała Kaczmarka i Pawła Pochyluka.

W niedzielne popołudnie Anna Brzeska wraz z przyjaciółmi zaprosiła mieszkańców Kaszub do wysłuchania najpiękniejszych przebojów Anny Jantar, Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego oraz Andrzeja Zauchy. Koncert spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem słuchaczy. Salę Kartuskiego Centrum Kultury publiczność wypełniła po brzegi. I naprawdę było warto przybyć. Koncert został bardzo profesjonalnie przygotowany pod każdym względem - począwszy od doboru repertuaru, poprzez stronę wokalną i bardzo dobre aranżacje muzyczne, na oświetleniu, które nadawało nastrój skończywszy.

Muzyczną podróż rozpoczęto od przebojów Anny Jantar. Koncert otworzyła Anna Brzeska. Co ciekawe publiczność mogła na scenie usłyszeć również jej mamę Marzenę, która zaszczepiła w córce muzyczną pasję i ma własny zespół. Pani Marzena wykonała utwór pt. "Radość najpiękniejszych lat". Agnieszka Jeśmontowicz przypomniała przebój "Nic nie może wiecznie trwać". Anna zaśpiewała m.in. "Baju Baj", a wspólnie z Michałem Kaczmarkiem wykonali przepiękny przebój "Ktoś między nami", który Jantar nagrała wspólnie ze Zbigniewem Hołdysem.

W kolejnej odsłonie koncertu pojawiły się przeboje Marka Grechuty. Michał Kaczmarek wzruszył publiczność pięknym wykonaniem "Dni, których nie znamy". Kolejnym przystankiem w muzycznej podróży był repertuar Zbigniewa Wodeckiego i ponadczasowe utwory takie jak "Zacznij od Bacha", "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Kochaj mnie" czy "Tak bardzo chcę wierzyć w nas".

Wieczór zakończyły przeboje Andrzeja Zauchy. W pamięć zapadło m.in. "Byłaś serca biciem" w wykonaniu Pawła Pochyluka. Na zakończenie artyści wykonali wspólnie "C'est la vie".

Publiczność koncert nagrodziła owacjami na stojąco. Posypały się też podziękowania na ręce inicjatorki koncertu Anny Brzeskiej. Słuchacze z pewnością na długo zapamiętają ten wieczór.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.