Aleksander Mielewczyk z Pucharem Polski w zapasach w stylu klasycznym

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 10:01
fot. nadesłane

Zapaśnicy Cartusii w miniony weekend brali udział w ostatnich w tym roku zawodach Pucharu Polski, które odbyły się w Wałbrzychu. W kategorii juniorów do lat 20 w stylu klasycznym reprezentowali nas: Narek Mkhitaryan, Jakub Hildebrand i Aleksander Mielewczyk. Ten ostatni zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Wałbrzych to arena ostatniej ogólnopolskiej imprezy w zapasach w stylu klasycznym w kalendarzu startowym 2018. Najlepsi juniorzy z wszystkich klubów Polski walczyli w miniony weekend o puchar naszego kraju.

Cartusię reprezentowali: Narek Mkhitaryan w kat. 55 kg, Jakub Hildebrand w kat. 77 kg i Aleksander Mielewczyk w kat. 67 kg. Wszyscy nasi zawodnicy odnotowali zwycięskie walki.

Najlepiej spisał się Aleksander Mielewczyk, który w pięknym stylu odniósł trzy zwycięstwa i został zdobywcą Pucharu Polski. Dla Aleksandra to kolejny turniej, w którym udowadnia, że w kraju w obecnej kategorii będzie dominował przez dłuższy czas.

Trzecie miejsce w kat. 77kg zdobył Kuba Hildebrand, odnosząc dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Kuba powoli stabilizuje swoją pozycję w kat. 77kg - junior, a obserwując jego rozwój można założyć, że w przyszłym roku tytuł Mistrza Polski będzie w jego zasięgu.

Dla Narka to dopiero pierwszy rok ostrych startów i każde pojedyncze zwycięstwo jest dla niego dużym sukcesem, tak było i tym razem. Dziesiąta lokata to na ten moment dobry punkt wyjścia do pięcia się w górę tabeli wynikowej.

Zespół prowadzony przez Bartłomieja Pryczkowskiego drużynowo zdobył dziewiąte miejsce wśród trzydziestu jeden sklasyfikowanych drużyn.

nadesłane/GKS Cartusia Kartuzy
oprac. SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.