Kuczkowski i Makurat na czele Rady Gminy Sierakowice

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 14:39
fot. AL

Sierakowiccy radni złożyli ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz wybrali skład prezydium Rady Gminy Sierakowice. Na czele rajców stanie Mirosław Kuczkowski, któremu funkcję tę powierzono jednogłośnie. Jego zastępcą będzie z kolei Rafał Makurat.

Za nami I Sesja Rady Gminy Sierakowice VIii kadencji. Podczas inauguracyjnego posiedzenia radni złożyli ślubowanie oraz odebrali zaświadczenia o wyborze na członka rady. W głosowaniu tajnym wybrali też przewodniczącego. Jednogłośnie został nim Mirosław Kuczkowski.

- Wybory się skończyły i mam nadzieję, że związane z nimi emocje, też powoli się tonują. Teraz zacznie się to ustabilizowane, samorządowe życie. Mam nadzieję, że komitety z których pochodzimy, zniwelują się i wspólnie będziemy pracowali na rzecz dobra gminy i jej mieszkańców. Jestem zwykłym radnym, jesteśmy równymi sobie. Ktoś musi przewodniczyć i taka będzie moja rola. Nie jestem waszym wielkim szefem. Chcę być dla was pomocnym. Będę starał się o to, aby sesje przebiegały w sposób rzeczowy, konkretny, czytelny i nie były wybuchowe, bo zgoda zawsze buduje - podkreślał nowy szef sierakowickiej rady.

Na wiceprzewodniczącego rady zaproponowano z kolei Rafała Makurata oraz Wojciecha Koszałkę. Więcej głosów radnych zdobył ten pierwszy, tym samym dołączając do prezydium Rady Gminy Sierakowice.

Radni odebrali też ślubowanie od wójta gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli.

- Tak już jest, że na początku jest sporo emocji, kiedy ma miejsce ślubowanie rady i wójta. Wiem, że po tej dzisiejszej sesji, rada jest jedną, wspólną rodziną, zatroskaną o dobro naszej gminy. Tak było dotychczas i to było właśnie siłą rad poprzedniej kadencji. Też częstokroć się sprzeczaliśmy, ale merytorycznie. Wierzę, że im tym razem tak będzie, bo naszym sukcesem było to, że potrafiliśmy się dogadać nawet w trudnych sytuacjach. Życzę państwo poczucia satysfakcji z pełnienia tej służby, bo bycie radnym jest pracą społeczną. Chciałbym zadeklarować, że moje drzwi są dla państwa zawsze otwarte - mówił wójt gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela.

- Zaczynamy nowy etap. Kolejny etap samorządowy. Zapraszam do współpracy, niezależnie od przynależności do komitetu. Zawsze tak bywało, że troska o gminę przezwyciężała jakieś początkowe animozje - podsumował

Podczas sesji wybrano również składy osobowe komisji stałych oraz ustalono wynagrodzenie wójta gminy Sierakowice. Tadeusz Kobiela będzie zarabiał 10.620 zł brutto, a na kwotę tę będą składać się: wynagrodzenie zasadnicze - 4.800 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 2.100 zł, dodatek specjalny w wysokości 40 proc. (wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) tj. 2.760 zł oraz dodatek za wysługę lat w wysokości 20 proc. tj. 960 zł.

Dodajmy, że przy radzie powstał sześcioosobowy klub radnych "Dobra zmiana".

Składy osobowe stałych komisji Rady Gminy Sierakowice:

Komisja rewizyjna:
Maria Wróblewska - przewodnicząca
Wiesław Gafka
Andrzej Krefta
Piotr Woźniak
Ryszard Piasecki

Komisja skarg, wniosków i petycji:
Jan Stachnik - przewodniczący
Mariusz Labuda
Ryszard Piasecki
Jan Stachnik
Andrzej Wenta
Maria Wróblewska

Komisja budżetu, inwestycji, gospodarcza i infrastruktury:
Wiesław Gafka - przewodniczący
Piotr Woźniak
Wojciech Koszałka
Wiesław Gafka
Ryszard Toruńczak
Rafał Makurat

Komisja oświaty, zdrowia, pomocy społecznej:
Bogumiła Okroj - przewodnicząca
Andrzej Klasa
Jan Stachnik
Mirosław Kuczkowski
Paweł Staszek

Komisja rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska:
Ryszard Toruńczak - przewodniczący
Wojciech Koszałka
Mariusz Labuda
Andrzej Krefta
Mirosław Kuczkowski

Komisja kultury, sportu i turystyki:
Paweł Staszek - przewodniczący
Andrzej Klasa
Rafał Makurat
Bogumiła Okroj
Andrzej Wenta

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.