Kolejni nietrzeźwi kierujący w rękach policji

wtorek, 20 listopada 2018 r., 09:43
fot. archiwum

W ostatnich dniach policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie. Pierwszy zatrzymany w niedzielę w Kiełpinie miał w organizmie około 1,3 promila, drugi ujęty w poniedziałek w Sierakowicach - 0,7 promila alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę, kilka minut po północy w Kiełpinie policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który kierował samochodem marki Ford mając w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Z kolei w poniedziałek, około godz. 14.30 w Sierakowicach policjanci ujęli 56-latka, który kierował pojazdem marki Ford, znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 0,7 promila.

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Warto, by osoby, które planują wsiąść za kierownicę, a nie są pewne swojego stanu trzeźwości, odwiedziły najbliższy komisariat i poddały się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.