Radni gminy Sulęczyno ślubowali - sesja inauguracyjna za nami

wtorek, 20 listopada 2018 r., 15:12
fot. AL

Sulęczyńscy radni złożyli ślubowanie, odebrali zaświadczenia o wyborze oraz wybrali skład prezydium Rady Gminy Sulęczyno. Na czele rajców ponownie stanie Kazimierz Gliniecki, którego kandydaturę w tajnym głosowaniu poparło jedenastu radnych. Jego zastępcą będzie z kolei Dariusz Kulas.

Za nami I Sesja Rady Gminy Sulęczyno VIII kadencji. Podczas inauguracyjnego posiedzenia radni złożyli ślubowanie oraz odebrali zaświadczenia o wyborze na członka rady. W głosowaniu tajnym wybrali też przewodniczącego. Został nim Kazimierz Gliniecki.

- Dziękuję radnym za to, że powierzyli mi tak ważną funkcję, jaką jest Przewodniczący Rady Gminy Sulęczyno. Przed nami dużo pracy. Będę przewodniczącym już kolejnej kadencji, mam nadzieję, że państwa nie zawiodę. Zapraszam wszystkich do współpracy. Chcę być przewodniczącym dla wszystkich radnych, niezależnie od ich przynależności do komitetu. Wspólnie z wami chcę wypracowywać decyzję dla dobra naszej gminy, aby nasza gmina rosła w różnych kierunkach. Chciałbym podziękować panu wójtowi i skarbnikowi za dobrą współpracę minionej kadencji i mam nadzieję, że tak nadal pozostanie. Razem możemy zdziałać wiele - podkreślał Kazimierz Gliniecki.

Na wiceprzewodniczącego rady zaproponowano z kolei Dariusza Kulasa. Radni odebrali też ślubowanie od wójta gminy Sulęczyno Bernarda Gruczy.

- Nowej radzie życzę dalszej, tak owocnej współpracy jak do tej pory. Układała się bowiem ona bardzo dobrze zarówno z przewodniczącym, jak i poprzednią radą. Zawsze dochodziliśmy do konsensusu i zrobiliśmy razem bardzo dużo. Mam nadzieję, że gmina Sulęczyno będzie się nadal rozwijała dla dobra naszych mieszkańców, zarówno tych stałych, jak i i sezonowych - mówił wójt Bernard Grucza.

Podczas sesji wybrano również składy osobowe komisji stałych. Ich skład poniżej.

Składy osobowe komisji stałych Rady Gminy Sulęczyno:

Komisja rewizyjna:
Grzegorz Kamiński - przewodniczący
Marcin Gawin
Robert Dera

Komisja skarg, wniosków i petycji:
Piotr Szuta - przewodniczący
Marzena Wenta - wiceprzewodnicząca
Wiesława Myszk

Komisja finansów:
Łukasz Treder - przewodniczący
Grzegorz Bielicki
Marzena Wenta

Komisja ds. Planu Zagospodarowania Przestrzennego, Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska:
Arkadiusz Bronk - przewodniczący
Dorota Kujda
Maria Łukowicz

Komisja ds. Oświaty, Turystyki, Kultury i Sportu:
Tomasz Krefta - przewodniczący
Dorota Kujda
Grażyna Las

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.