Sierakowice. Wielbłąd na orszaku trzech króli?

środa, 21 listopada 2018 r., 10:22
fot. internet/pixabay.com

Orszak trzech króli to coraz bardziej zyskujące na popularności wydarzenie, które odbywa się w całej Polsce. W tym roku Fundacja Orszak Trzech Króli ogłosiła konkurs na udział w jasełkach wielbłąda. W naszym powiecie starania o obecność tego egzotycznego zwierzęcia powzięły Sierakowice.

6 stycznia 2019 r. już po raz czwarty w Sierakowicach odbędzie się uroczysty przemarsz Orszaku Trzech Króli. W tym roku uświetnić to wydarzenie może udział wielbłąda. Aby tak się stało, kandydatura tej miejscowości musi zyskać jak największe poparcie.

Głosować można w dniach od 12 listopada 2018 r. od godz. 12 do 30 listopada 2018 r. do godz. 12. na stronie www.orszak.org.

Warto wspomnieć, że w konkursie oprócz głównej nagrody organizatorzy przewidzieli również, dla kolejnych dwóch miejsc do rozdania odpowiednio 3.000 i 2.000 czekoladek. Dodatkowo miejscowości, które uzyskają co najmniej 400 ważnych głosów otrzymają korony dla uczestników przemarszu.

Należy jednak pamiętać, że jedna osoba może zagłosować jeden raz.

nadesłane/oprac. SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.