Profilaktyka okulistyczna jest wyjątkowo potrzebna - zadbaj o oczy zawczasu

czwartek, 22 listopada 2018 r., 10:05
fot. nadesłane

Wzrok jest naszym podstawowym zmysłem poznania. Jedna w czasach mam współczesnych między innymi poprzez nowe technologie oczy są wyjątkowo narażone na choroby. Dlatego warto jest o nie zadbać jak najszybciej.

Żyjemy w czasach, w których dominującą rolę zaczyna odgrywać sprzęt elektroniczny. Powszechnie są smartfony, tablety, smartfony, telewizory najnowszej generacji, czy też oświetlenie ledowe. Obecnie większość z nas nie wyobraża sobie życie bez ich obecności. Nowoczesne technologie ułatwiają nam pracę, a naszym pociechą odrabianie lekcji. Ponadto umilają nam czas. Chętnie sięgamy po sprzęt, aby "rzucić okiem" w internet lub skontaktować się w bliskimi. Jednak współczesna elektronika choć tak przydatna i pożyteczna niesie za sobą potężne zagrożenie. Naraża nasze oczy, a nas samych na uszczerbek wzroku. Okuliści mówią nawet o nowym zjawisku "ślepocie smartfonowej". Zagrożenie jest bardzo poważne najnowsze badania pokazują, że dziennie spędzamy nawet siedem godzin patrząc w ekran smartfona. Niestety, najbardziej narażeni są najmłodsi. Jednak zagrożenie związane z pogarszającym się wzrokiem dotyczy także dorosłych korzystających z telefonów komórkowych, tabletów i komputerów.

Zdaniem lekarzy okulistów problemu nie można bagatelizować. Koniecznie trzeba badać wzrok. Specjaliści z Instytutu Oka z Lęborka potwierdzają, że na badania do  okulisty warto zabrać dziecko raz w roku. Warto jest sprawdzić wówczas czy nie ma zeza, ani wady wzroku i prawidłowo rozróżnia kolory. Dzieci mogą je przed rodzicami ukrywać, bojąc się utraty ulubionej zabawki Systematyczne badania profilaktyczne dotyczą także dorosłych. Dzięki szybkiej reakcji można zahamować pogorszenia się wzroku i odpowiednio go skorygować. Według specjalistów sytuacja, w której oko przystosowane do patrzenia z bardzo bliskiej odległości nie potrafi płynnie dostosować się do patrzenia w dal. Dla przykładu osoba po sesji Facebooka patrząc w dal nie widzi lub widzi bardzo słabo. Gdyby jej wtedy zmierzyć wadę wzroku okazałoby się, że jest krótkowzroczna. Praca oczu z bardzo bliskiej odległości powoduje też wzrost napięcia w mięśniach oka i jest przyczyną różnych dolegliwości na przykład zmęczenia oczu lub bóle głowy.

Lęborski Instytut Oka zajmuje się wszystkimi przypadkami związanymi z profilaktyką wzroku. Na pacjentów czekają trzej lekarze okuliści ze specjalizacją drugiego stopnia. Pracujący na urządzenia najnowszej generacji, jedynych tego typu na Pomorzu. Lekarze z Instytutu Oka wykonują pełne badania diagnostyczne. Placówka łączy profesjonalizm lekarski z odpowiednią obsługą optyczną celem zapewnienia kompleksowej pomocy swoim pacjentom.

Ponadto w Instytucie Oka można zamówić i dobrać odpowiednie okulary. Do wyboru jest ponad 800 różnych rodzajów. Wśród nich takie znane marki jak: Max Mara, Hugo Boss, Ray Ban, Marc Jacobs, Fendi, Carrera, Jimmy Choo, Bergman i wiele innych.

- U nas zbadasz wzrok, dobierzesz okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe, zakupisz okulary przeciwsłoneczne i wszelkie akcesoria. Nasz gabinet i warsztat optyczny wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt w powiecie lęborskim. W wyborze opraw pomogą wyszkoleni doradcy klienta - mówi Katarzyna Kulik z Instytutu Oka w Lęborku.

W Instytucie oka można wykonać między innymi badania ciśnienia oka, OCT, czyli tomografii oka (jednej z najnowocześniejszych technik obrazowania struktur oka), USG, badania pola widzenia eurologicznego oraz jaskrowe, psychometrię, badania kierowców i medycyny pracy, a także zabiegi irydotomii, kapsulotomii, czyli usuwania wtórnej zaćmy metodą YAG.

instytutoka.lebork.pl

Instytut Oka

Galeria Promenada
Lębork
ul. Marcinkowskiego 4

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.