Kiełpino. Zwycięstwo UKS Lidera Dębogórze w czwartym turnieju "Somonino Cup"

czwartek, 22 listopada 2018 r., 14:39
fot. nadesłane

W niedzielę na hali w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2004 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już czwarty turniej z cyklu Somonino Cup.

Udział w zawodach wzięło 10 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy.

Grupa A

UKS Lider Dębogórze
FC 2005 Gowidlino
Polonia Gdańsk
Amator Kiełpino
Piask Wąglikowice

Grupa B

Osiczanka Osice
GTS Pruszcz Gdański
FC Gowidlino
Szargana Somonino
UKS Lider II Dębogórze

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu o dziewiąte miejsce, w którym UKS Lider II Dębogórze pokonał Piaski Wąglikowice 2:0.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym niespodziewanie zaciętym meczu, faworyt po fazie grupowej, Lider Dębogórze ostatecznie pokonał Szargana Somonino 2:1.

Następnie GTS Pruszcz Gdański pokonał Polonię Gdańsk 2:0. W trzecim "bratobójczym" spotkaniu dwóch drużyn FC Gowidlino wygrał pierwszy zespół pokonując swoich młodszych kolegów aż 5:1. W ostatnim meczu tej fazy Osiczanka Osice wygrała z Amatorem Kiełpino 1:0.

W meczach o miejsca 5-8 Polonia Gdańsk pokonała Szargan Somonino 2:0. W drugim spotkaniu FC 2005 Gowidlino pokonało ostatecznie Amatora Kiełpino 7:6 w rzutach karnych.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od pojedynku pomiędzy Liderem Dębogórze i GTS Pruszcz Gdański, który po rzutach karnych zakończył się wynikiem 2:1. Drugi mecz pomiędzy FC Gowidlino a Osiczankę Osice wyniósł 4:0.

W finale spotkały się drużyny Lidera Dębogórze i FC Gowidlino. Rozgrywka po zremisowaniu 2:2 i serii rzutów karnych dała zwycięstwo Dębogórze z wynikiem 3:1

Składy medalistów:

1. UKS Lider Dębogórze - Maciej Brylowski, Artur Eliasz, Jakub Lisewski, Maciej Płoskowicz, Dawid Rogacki, Emil Śliwka, Kacper Zwierzchowski, Jakub Taszarek

2. FC Gowidlino - Samuel Lis, Kacper Borsuk, Jakub Stencel, Dominik Konkel, Kamil Wojd, Kacper Lis, Kacper Olszewski

3. GTS Pruszcz Gdański - Jakub Kotarski, Łukasz Korytnicki, Ksawery Piernicki, Nikodem Jasiński, Jan Matysiak, Olaf Dembek, Mateusz Kosiński, Kacper Piętka, Jakub Lender

Ostateczna klasyfikacja:

1. UKS Lider Dębogórze
2. FC Gowidlino
3. GTS Pruszcz Gdański
4. Osiczanka Osice
5. FC 2005 Gowidlino
6. Polonia Gdańsk
7. Szargan Somonino
8. Amator Kiełpino
9. UKS Lider II Dębogórze
10. Piaski Wąglikowice

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.