Do czerwca w Kartuzach powstanie nowy skatepark. Koszt jego budowy to 1,5 mln zł

czwartek, 22 listopada 2018 r., 16:21
fot. archiwum/MD-Z

Już w czerwcu kartuscy skaterzy będą mogli cieszyć się nowym, bezpiecznym miejscem do trenowania i wykonywania ewolucji na rolkach, BMX-ach i deskorolkach. W poniedziałek burmistrz Kartuz podpisał umowę z wykonawcą nowego skateparku. Jej koszt to około 1,6 mln zł.

Nowy skatepark powstanie w Parku Solidarności. Przypomnijmy, że do prac nad projektem obiektu zaproszono w kwietniu samych zainteresowanych - osoby jeżdżące na deskorolkach, BMX-ach czy rolkach. To po konsultacjach z nimi powstał projekt skateparku.

Gmina początkowo planowała przeznaczyć na tę inwestycję około pół miliona złotych. Ostatecznie jednak kwota ta będzie trzykrotnie wyższa. To przetargu na wykonanie zadania stanęły dwie firmy. Bulid sp. z o.o. zaproponowała wykonanie go za ponad 2,3 mln zł, natomiast 4Skyte z Jeleniej Góry za ponad 1,6 mln zł i to przedsiębiorstwo ostatecznie podpisało umowę na realizację inwestycji.

Skatepark będzie miał powierzchnię ok. 860 m kw. Tworzyć go będzie wydłużona płyta betonowa. Będzie wykonany w technologii monolitycznej i wszystkie przeszkody znajdujące się na niej będą betonowe, monolityczne, dzięki czemu najazdy na poszczególne obiekty będą gładkie. Na terenie skateparku będzie znajdowało się dziesięć przeszkód takich jak m.in. wulkan, banki i quartery.

Inwestycja ma zostać ukończona w czerwcu 2019 roku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.