Kartuzy. Wielka gala wieńcząca cykl Kaszuby Biegają

piątek, 23 listopada 2018 r., 09:14
fot. nadesłane

Już w tę sobotę o godz. 18 w Kartuskim Centrum Kultury odbędzie się wielka Gala Kaszuby Biegają 2018. Wydarzenie będzie oficjalnym podsumowaniem biegowego sezonu na Kaszubach. Biegacze i biegaczki z całego województwa przyjadą do Kartuz, aby powspominać tegoroczne zmagania.

Kaszuby Biegają to inicjatywa mająca na celu promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Zachętę do podjęcia wysiłku fizycznego stanowić mają piękne i unikatowe miejsca na Kaszubach. Cykl Kaszuby Biegają składał się z 13 imprez biegowych, z których każda kolejna odbywała się w innym zakątku naszego regionu. W tym roku były to: Chwaszczyno, Piaśnica, Kartuzy, Żarnowiec, Sierakowice, Wdzydze, Przodkowo, Lipusz, Szemud, Bąkowo, Złota Góra k. Kartuz, Somonino, Przyjaźń. Łącznie w rywalizacjach wzięło udział 8,5 tysiąca zawodników i zawodniczek z całego świata.

Podsumowanie całego biegowego sezonu i przyznanie różnych tytułów oraz nagród odbywa się na uroczystej gali Kaszuby Biegają.

W programie sobotniej imprezy przewidziano:
• Ogłoszenie oficjalnych wyników klasyfikacji generalnej oraz kategorii wiekowych.
• Nadanie Tytułu Kaszubski Stolem za ukończenie 12 biegów w VI edycji
• Nadanie Tytułu " Biegowa Rodzina"
• Nadanie Tytułu " Biegowe Małżeństwo"
• Nadanie Tytułu " Biegowa Osobowość Roku"
• Nagroda Fair Play
• Biegowe Ligi
• Wręczenie nagród w plebiscycie na Miss i Mistera cyklu Kaszuby Biegają 2018
• Nadanie tytułu Biegowa Stolica Kaszub

Na gali pojawią się także przedstawiciele poszczególnych samorządów Województwa Pomorskiego, na czele z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego.

Honorowy patronat nad galą objął burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.

nadesłane/oprac.SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.